12 Квітня 2019
Новини

Медичні експерименти: народилася «дитина трьох батьків»

Медичні експерименти: народилася «дитина трьох батьків»

Іспанські та грецькі медики заявили, що використали генетичний матеріал трьох людей, аби подолати безпліддя жінки, і дати їй можливість народити дитину.

Хлопчик народився у вівторок. Згідно з повідомленнями, мати й дитина вагою 2,9 кілограма добре себе почувають, – пише ВВС-Україна.

Лікарі кажуть, що «творять історію медицини», яка зможе допомогти безплідним парам у всьому світі.

Але деякі експерти у Великій Британії кажуть, що процедура викликає етичні питання і її не повинні були застосовувати.

Експериментальний метод штучного запліднення використовує яйцеклітину від матері, сперму від батька та іншу яйцеклітину від жінки-донора.

Його розробили для допомоги сім'ям, які страждають від генетичних мітохондріальних захворювань, які передаються від матері до дитини.

Методику випробували лише одного разу на сім'ї з Йорданії – і це викликало багато суперечок.

Але деякі лікарі вважають, що ця технологія може також збільшити шанси при штучному заплідненні.

Вся справа у мітохондріях — це маленькі ділянки майже кожної клітини тіла, які перетворюють їжу на корисну енергію.

Внаслідок деяких захворювань мітохондрії можуть ставати дефектними, а поєднання ДНК матері з донорськими мітохондріями може запобігти виникненню захворювання у дитини.

Дехто також вважає, що мітохондрії, можуть грати роль в успішності вагітності, проте це неперевірене твердження.

32-річна пацієнтка з Греції пережила чотири невдалі спроби штучного запліднення.

Тепер вона стала матір'ю, але її син має невелику кількість свого генетичного матеріалу від жінки-донора, оскільки мітохондрії мають власну ДНК.

Доктор Панагіотіс Псафас, президент Інституту життя в Афінах, сказав: «Невіддільне право жінки стати матір'ю з власним генетичним матеріалом стало реальністю».

«Ми дуже пишаємося тим, що оголошуємо про міжнародну інновацію у сфері допоміжної репродукції, і зараз ми маємо можливість зробити народження дитини реальністю для жінок з декількома невдалими спробами штучного запліднення, або рідкісним генетичним захворюванням мітохондрій».

Грецька команда працювала спільно з іспанським центром Embryotools, який оголосив, що в дослідженні беруть участь ще 24 жінки, і вісім ембріонів готові до імплантації.

У лютому 2018 року лікарі в Ньюкаслі отримали дозвіл на створення перших «дітей трьох батьків» у Великій Британії.

Державний орган з питань репродуктивної медицини схвалив дві спроби, обидві у сім'ях із рідкісними мітохондріальними захворюваннями.

Деякі лікарі у Британії стверджували, що ці дві сфери застосування даного методу — допомога у зачатті та уникнення передачі генетичного захворювання — дуже різні з моральної токи зору.

Тім Дідж, з Оксфордського університету і директор організації «Партнерство з родючості», сказав: «Я занепокоєний тим, що не доведена необхідність видалення генетичного матеріалу з яєчників жінки й трансплантації його в яєчник донора.

«Ризики цієї техніки достеменно невідомі, хоча їх можна вважати прийнятними, якщо їх застосовують для лікування мітохондріальних хвороб, але не в цій ситуації».

«Пацієнт може зачати, навіть якщо просто пройде ще один цикл штучного запліднення».

Читайте також:

У Києві на виборчій дільниці народилася дівчинка

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ, експеримент, пологи, діти, Лікарі
В тему