7 Березня 2019
Новини

Одна гривня – від Порошенка, один долар – від Трампа, одне євро – від Макрона та Ілона Маска

Одна гривня – від Порошенка, один долар – від Трампа, одне євро – від Макрона та Ілона Маска

Дій активно! Живи позитивно!

Аби допомагати хворим знедоленим діткам, юні дипломати листуються з найвідомішими світовими лідерами.

Понад шість років поспіль у Ковелі 14-річна Марійка Мовчан зі своїми братиками Борисом та Павлом ведуть листування із очільниками держав, коронованими особами та духовними лідерами, визначними впливовими бізнесменами, знаменитостями, що відомі на весь світ.

Наразі у цих юних дипломатів Ковеля назбиралася вже досить поважна, в той же час унікальна та єдина у світі колекція, в якій зберігають листи, адресовані поважним особам.

Цим творчим дітям вдалося «документально» зафіксувати історичну епоху, настрої і роздуми еліт про події в світі та показати роботу суспільного і державного механізмів у різних куточках земної планети.

У папці можна знайти особисті звернення і привітання від Вселенського Патріарха – Варфоломія, особисті листи до Марійки від чинного Федерального президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра, Канцлерки Німеччини  Ангели Меркель, Князя і Княгині Монако, Монархів Бельгії, Нідерландів, Королеви Данії, Прем’єр-міністрів Іспанії, Португалії,  Президентів Італії, Польщі, Бразилії, Аргентини, Франції, декілька особистих послань від Папи Римського тощо.

Ба, більше того, в «юних дипломатів» серед унікальної колекції листів красується, можливо, єдиний в Україні і в приватних руках, персональний лист від Королеви Великобританії. Цікаво, що монарші особи «Туманного Альбіону» особисто не відповідають на листи, а за них це роблять фрейліни. Та її Величність Королева – Єлизавети ІІ – зробила єдиний відомий виняток для Марійки, Бориса і Павла Мовчанів.

І навіть за ініціативи цих дітей було створено Благодійну організацію «Благодійний фонд «Позитивна взаємодія», головою якої, зрозуміло, було обрано Марійку.

Завдяки діяльності благодійного фонду наразі в Ковелі будується спортзал дітям, які опинилися в скрутних життєвих обставинах і тимчасово перебувають у Волинському обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей.  Примітно, що Волинська обласна рада виділила у 1 кварталі 2019 року сто тисяч гривень для придбання спортивного інвентарю.

Окрім того, до Благодійного фонду «Позитивна взаємодія» у листопаді минулого року  звернулися батьки 11-річного хворого хлопчика, Олександра Козулі, який потребує пересадки нирок. Таку операцію можуть успішно провести за кордоном та оплатити її вартість – не менше ніж 60 000 євро, – для сім’ї просто не можливо.

Марійка Мовчан, порадившись зі своїми братами Павлом і Борисом, вирішили пожертвувати свою унікальну колекцію листів від світових знаменитостей для збору коштів на лікування Сашка Козулі.

Для популяризації культури благодійної діяльності, привернення уваги до проблем дітей Марійка розпочала акцію-естафету – звертатися до знаменитих людей з проханням внести 1 гривню на благодійну діяльність. 

Розпочали з Президента України Петра Порошенка. «Ви, Петре Олексійовичу, можете зробити великий і вагомий внесок у нашу справу, без зайвих клопотів і навантажень. Все просто, пане Президенте, внесіть  1 гривню на банківський рахунок Благодійного фонду «Позитивна взаємодія». І  тоді люди наслідують Ваш гарний приклад і також внесуть кошти для допомоги дітям».

Із подібним зверненням юні ковельські дипломати надіслали листа в Вашингтон, президенту США Дональду Трампу. Відповідь з Білого дому не забарилася: «Ми ретельно розглядаємо ваше повідомлення. Президент Дональд Дж. Трамп вважає, що сила нашої країни полягає в дусі американського народу та їхньої готовності бути інформованими та долучатися до справи». Наприкінці відповіді з Капітолійського пагорба  зазначається, що «Президент Трамп високо цінує те, що ви знайшли час для досягнення цієї мети».

Особистий лист на ім’я Марійки Мовчан надіслав і 12-й Президент Європейської комісії. Жан-Клод Юнкер підтримав і високо оцінив діяльність юних «дипломатів» з України. Це один із перших поважних листів від світових знаменитостей, який уже встиг потрапити до своїх адресатів.

Звернув увагу на діяльність Марійки Мовчан з братами Павлом та Борисом  25-й президент Французької Республіки. Так, Емануель Макрон надіслав їм своє персональне послання. Цікаво, що, окрім очільника Франції, підтримати суспільно корисну діяльність школярки з Волині і її братів Павла та Бориса вирішили всі працівники французького президента. «Я особисто і всі працівники президента бажають Вам дуже хорошого 2019 року», – такими словами завершує особисте звернення Емануель Макрон.

А нещодавно голова благодійного фонду надіслала відеозвернення до Ілона Маска. В ньому, зокрема, йдеться, про таке: «Я засновник благодійної організації. Допомагаю дітям з «особливими потребами» змінювати своє повсякденне життя на краще і реалізовувати свої мрії».  «Що важче зробити – полетіти на Марс чи приїхати в місто Ковель в Україну для того, щоб підтримати сиріт, дітей, які живуть важким життям? Що важливіше – дивитися на марсіан чи звертати увагу на сиріт, які вже потребують вашої уваги і допомоги?» – такі питання порушив перед Ілоном Маском Віктор Мовчан.

«Містер Маск, ми запрошуємо Вас до України, в місто Ковель, допомагати дітям, – зазначив Павло Мовчан. – Відвідавши Марс, ви залишите значний вплив у розвитку нашої Сонячної системи та у її вивченні, але, приїхавши в Ковель і відвідавши людей, які дійсно потребують вашої допомоги, ви зробите значний, величезний крок в історії благодійності України».

Тепер юні дипломати з Ковеля очікують на відповіді вельми поважних осіб. А ще просять усіх небайдужих долучатися до благодійної справи.

Реквізити для благодійних внесків:

МФО банку – 325365, Банк – ПАТ «КРЕДОбанк» м. Львів, Код отримувача – 42571654

№ рахунку отримувача – 26000011218095, Отримувач – БО «БФ «ПОЗИТИВНА ВЗАЄМОДІЯ».

Ірина Белоцька

Конкурс журналістських матеріалів «Дій активно! Живи позитивно!» ініційований Благодійним фондом Олександра Шевченка та Українським журналістським фондом

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, діти, допомога, олександр шевченко, конкурси
В тему