1 Квітня 2019
Новини

Договір про дружбу України з Росією втратив чинність

Договір про дружбу України з Росією втратив чинність

Сьогодні, 1 квітня 2019 року, договір про дружбу України з Росією остаточно припинив діяти.

Документ між країнами передбачав стратегічне партнерство, визнання непорушності існуючих кордонів України та Росії, повагу до територіальної цілісності. Також угода зобов’язувала країни-підписанти не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного, – повідомляє Ракурс.

Договір у 1997 році підписали президент України Леонід Кучма президент Російської Федерації Борис Єльцин. Документ почав діяти з квітня 1999 року, коли сторони угоди затвердили непорушність кордонів, що існували на момент його підписання. У 2008 році дію угоди було автоматично продовжено.

Нагадаємо, у грудні 2018 року закон щодо припинення договору про дружбу з Росією набув чинності. Верховна Рада 6 грудня минулого року розглядала три законопроекти щодо припинення дії цього договору. Парламентарі 277 голосами підтримали президентський варіант закону. Законопроект № 0206 Петро Порошенко підписав того ж дня.

Після цього Російська Федерація направила Україні дипломатичне звернення. У Москві звинуватили Київ у «наступі на права російськомовного населення», критикували ратифікацію меморандуму щодо підтримки операцій Північноатлантичного альянсу.

Читайте також:

Росія направила Україні ноту через розрив договору про дружбу

 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Світ, дружба, росія
В тему