31 Березня 2019
Новини

Вибори-2019: перші порушення на дільницях Волині – ОПОРА

Вибори-2019: перші порушення на дільницях Волині – ОПОРА

Перші незначні порушення на виборчих дільницях Волині зафіксували спостерігачі від «Опори».

Про це повідомляється на сайті «Опори».

Виписування посвідчень на дільницях, конфуз із контрольними листами та прихована агітація

Зокрема, станом на 07:30 ранку 31 березня, спостерігач ОПОРИ на дільниці №070366 у селі Доротище Ковельського району (округ №21) зафіксував, як принаймні двом особам виписували посвідчення на порожніх проштампованих бланках від ОВК просто у приміщенні дільниці.

На прохання спостерігача надати відповідну постанову про призначення вказаних осіб у комісії відмовили. Відтак доказів призначення саме цих осіб до складу комісії спостерігачеві не надали.

ОПОРА вбачає у цьому випадку перевищення повноважень з боку ДВК, оскільки такі повноваження не передбачені в статті 27 Закону України «Про вибори Президента України».

Також станом на 07:54 в селищі Торчин Луцького району на дільниці №070489 (округ №20), під час вкидання контрольних листів у виборчі скриньки, спостерігачі, окрім спостерігача ОПОРИ, розписалися на листах  у місці, де мали  ставити свої підписи  члени виборчої комісії.

Також у «день тиші» та станом на 7:00 31 березня спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА виявили приховану агітацію, виконану в стилістиці попередніх агітматеріалів трьох кандидатів у Президенти, у межах округів №19, №20, №22 та №23.

Зокрема, це були матеріали з прихованою агітацією, виконані із застосуванням схожих шрифтів, кольорової гами, розміщення тексту на площині тощо щодо агітматеріалів, які кандидати використовували у рамках своїх кампаній. Зокрема, на рекламних площинах помітили  матеріали із гаслами «Виходь за рамки», а також «Не втрать ще 5 років. 31 березня!». Зазначимо що білборди з останнім гаслом виявили наразі лише на території округу №23.

Також на низці сітілайтів та білбордів виявляли приховану агітацію, виконану у стилістиці ще двох кандидатів у Президенти. Йдеться про сітілайти із гаслом «Змінюй» та білборди «Думай» у вказаних округах.

Спостерігача ОПОРИ не допустили на виборчу дільницю

Крім того,  спостерігача Громадянської мережі ОПОРА не допустили на ранкове засідання дільничної виборчої комісії на дільниці №070091, яка знаходиться у с. Новостав Горохівського району.

Спостерігач прибув на дільницю, аби бути присутнім на засіданні, однак його не впустили. Голова комісії повідомила, що всіх запустять о 8 годині ранку.

На місце інциденту викликали поліцію, відтак спостерігач ОПОРИ подасть відповідну заяву.

ОВК роздала на дільниці штампи «вибув»

У Волинській області ОВК №20 ще 14 березня безпідставно передала дільничним виборчим комісіям штампи «вибув». Виявили помилку лише 28 березня.

Як стало відомо ОПОРІ, штампи передали комісіям фактично одразу після того, як їх сформували – разом із печатками ДВК. Як пояснила спостерігачу ОПОРИ голова ОВК №20 Світлана Погудіна, під час формування ДВК був великий наплив подань.

«Я тоді ще тільки вникала в роботу, тому просила в усіх, щоб допомагали. Так вийшло, що ті, хто допомагав, перестаралися. Знали, що їх (штампи «вибув» - ред.) треба видати – ми їх знайшли і видали разом з печатками... Треба було добре вичитати закон, коли їх видавати, моя помилка», - розповіла голова комісії.

Вона зауважила, що після виявлення помилки ОВК працює над тим, аби запобігти використанню печаток. Кожна ДВК має куратора з ОВК, відтак вони обдзвонюють комісії. Їм повідомляють, щоб штампи «вибув» закрили у сейфі та чекали спеціального розпорядження щодо їх використання. Також додатково повідомлення за підписом голови ОВК розіслали на поштові скриньки РДА як повідомлення для ДВК. У них теж повідомляють, що неможна використовувати вказані штампи до спеціального розпорядження ЦВК та чекати на дзвінки від кураторів.

«Іншого способу немає, бо бензину немає, щоб їх назад звезти. Таким способом тільки можемо себе застерегти», - додала Погудіна.

Зауважимо, що процес передачі бюлетенів ДВК в ОВК №20 розпочали вчора, 28 березня, та продовжили 29 березня.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Політика, Україна, Волинь, вибори 2019, опора, волинь, кримінал
В тему