21 Березня 2019
Новини

Луценко «наїхав» на США, і в Держдепі відповіли

Луценко «наїхав» на США, і в Держдепі відповіли

В американському МЗС зреагували на звинувачення українського генпрокурора на адресу посла США в Україні, нібито та надала йому «список недоторканних», щодо яких не можна вести розслідування.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що посол США в Україні Марі Йованович давала йому список людей, від переслідування яких слід утриматися. У посольстві Сполучених Штатів заявили, що метою заяви генпрокурора є ослаблення репутації Йованович, передає «Гордон».

У посольстві США в Україні повідомили, що заяви генерального прокурора України Юрія Луценка про передання йому послом Сполучених Штатів Марі Йованович списку осіб, стосовно яких не можна проводити розслідування, не відповідають дійсності. Про це йдеться у відповіді американських дипломатів на запит ТСН.

«Заяви генерального прокурора України не відповідають дійсності і мають на меті послабити репутацію посла Йованович», – ідеться в повідомленні.

Дипломати назвали звинувачення на адресу представників США виявом корупції.

«Такі атаки поглиблюють нашу рішучість допомогти Україні в досягненні перемоги у боротьбі з корупцією... Щоб досягти успіху, Україна потребує відданих урядовців та сильних антикорупційних інституцій», – зазначили в посольстві.

За словами дипломатів, США неухильно дотримуються взятих на себе зобов’язань, зокрема і фінансових, для розвитку змін у системі правосуддя України, однак розподіляють кошти, зважаючи на потреби часу.

«У разі відсутності політичної волі, наприклад, з боку Генеральної прокуратури, ми виконуємо свою відповідальність перед платниками податків США і переміщуємо кошти допомоги туди, де вони можуть зробити позитивний результат», – сказали в посольстві.

Напередодні, 20 березня, Луценко заявив, що під час першої зустрічі з ним посол США в Україні Йованович передала йому перелік осіб, щодо яких не можна проводити розслідування. Діалог із посольством США відбувся у зв’язку з розслідуванням справи про розтрату технічної допомоги американського уряду на суму $4 млн, яку було призначено Генпрокуратурі України, але у відомство вона так і не надійшла, розповів глава ГПУ.

У коментарі The Hill представник Державного департаменту США назвав «відвертою фальсифікацією» твердження Луценка про передання йому послом списку людей, яких нібито не дозволено переслідувати.

Речник Держдепу додав, що одразу після Революції гідності 2014 року Штати підтримували фундаментальну реформу сфери юстиції України, однак коли «політична воля для справжніх реформ у кількох генпрокурорів, які змінювали один одного, виявилася недостатньою», грошову допомогу спрямували на «продуктивніші проекти». 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Політика, сша, юрій луценко
В тему