20 Березня 2019
Новини

«Ще не дорослі»: людей до 30-ти офіційно визнали дітьми

«Ще не дорослі»: людей до 30-ти офіційно визнали дітьми

Британські вчені «подовжили» дитинство, бо не вважають дорослими людей, які не досягли 30-ліття.

Якщо вам потрібна відповідь тим, хто радить «подорослішати», або виправдання за постійний перегляд відео з котиками, які ви щиро вважаєте смішними, у нейробіологів усе це є, передає ТСН.

На думку вчених, які вивчають мозок і нервову систему, люди не стають повністю «дорослими», доки їм не виповниться 30 років, і дорослішання може статися в різний час.

Так, наприклад, дослідження показують, що люди у віці 18 років усе ще зазнають змін у головному мозку, які можуть вплинути на поведінку і підвищити ймовірність розвитку психічних розладів.

Професор Пітер Джонс із Кембриджського університету каже: «Насправді ми маємо на увазі те, що  намагання визначити час, коли людина переходить з дитинства до дорослого життя, виглядає дедалі абсурдніше».

«Це перехід, що має багато нюансів, і йдуть на нього десятиліття», – додає він. Так, процеси, серед яких підвищення провідності нервів, побудова нейронних мереж і «обрізання» небажаних з’єднань, починаються в утробі матері і тривають протягом десятиліть.

На його думку, системи освіти, охорони здоров’я і права полегшують собі роботу завдяки таким визначенням. У багатьох країнах, коли вам виповниться 18 років, ви можете проголосувати, купити алкоголь, отримати іпотечний кредит, і бути «дорослим» перед лицем проблем із поліцією.

Попри це, за словами професора Джонса, досвідчені судді у кримінальних справах визнають різницю між 19-річним підсудним і «затятим злочинцем» у віці 30 років.

«Я думаю, що система адаптується до того, що ховається в усіх на очах: люди не перетворюються з гусені на метелика», – сказав він. Джонс відзначає, що дорослішання не змінює раптово дитинство, це довгий і тривалий шлях.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ, суспільство, наука, діти, вчені
В тему