19 Березня 2019
Новини

Судяться з учителем, який викрив антиукраїнські ляпи у шкільному підручнику

Судяться з учителем, який викрив антиукраїнські ляпи у шкільному підручнику

Вчитель «Захисту Вітчизни» Класичної гімназії при ЛНУ імені Івана Франка Сергій Хараха подав скаргу щодо неправдивих фактів у новому підручнику «Захист Вітчизни» для 10 класів. За це видавництво «Генеза», якій і належить підручник, подало до суду на Сергія Хараху щодо захисту ділової репутації та відшкодування моральної шкоди.

У своїй скарзі, яку опублікував ще раніше у себе на сторінці у Фейсбуці, вчитель вказував на велику кількість помилок, які є у підручнику, -  пише Форпост.

«У підручнику Захист Вітчизни для 10 класу автором Гнатюком Миколою Ростиславовичем свідомо допущена брехня щодо історичних подій та стосунків з Росією. Так на стор. 38 вказано, що був підписаний договір між Україною та Росією у 1654 році. Тоді не було Росії, а існувало Московське царство. Росія як назва країни з’явилась у 1721 році. Так само спільної перемоги під Городком не було, але автор знову вказує про те, що «українські та російські війська…» Не було ніяких російських військ! Прошу ще раз перевірити цей підручник. Адже я почав читати, а вже стільки цікавого знайшов», - пише Сергій Хараха.

Кілька місяців тому ця тема висвітлювалась місцевими ЗМІ.

Як стало відомо, видавництво «Генеза», якій і належить підручник, подало до суду на Сергія Хараху та видання «Високий Замок» щодо захисту ділової репутації та відшкодування моральної шкоди.

«Видавництво «Генеза» - приватна фірма-мільйонер на бюджетних замовленнях позивається до простого вчителя зі Львова і видавництва «Високий Замок» online... через те, що я «їх образив» у статті. От що мене цікавить у першу чергу. Чому Видавництво "Генеза" не позивається проти Леополіс-ньюз? По друге, сума відшкодування 100 тисяч. Це вони що мене на вчительську річну зарплату хочуть покарати? Жорстоко. Я переглянув так поверхнево цей стос документів, який мав би переконати суд у тому, що вони не віслюки. (сорі у мене лише граната була для порівняння, я не курю і сірників не маю!) І от що кинулось мені у вічі також. Я обвів місце у тексті документів, де вказано що експерти Міністерство освіти і науки України схвалили цей підручник! Я ж ніколи не бачив що це за експерти! Пабам! Це КОНКУРСНА комісія... «Здоров'я і фізкультура!» Який сором... На всю Україну не змогли призначити ФАХІВЦІВ ВІЙСЬКОВИХ, щоб оцінити якість підручників!? Це просто жерсть якась, у мене немає слів! І найголовніше, я висунув найпершу претензію про ДОГОВІР Хмельницького з росією у 1654 році! У підручнику так і залишили росію у ці роки! А тоді це було московське царство!!! І договору НЕ ІСНУЄ! Жодного оригінального тексту, лише згадки та копії. А у матеріалах суду НІЧОГО ПРО ЦЕ НЕ МАЄ! Це були «Березневі статті», які скасував Виговський у 1658 році!», - йдеться у дописі вчителя.

Ще одні страшні ляпи підручника. У підручнику «Захист Вітчизни» для 10 класу видання 2018 року на 138 сторінці фото військовослужбовців у формі російського спецназу. Невелика перевірка походження фотознимки привела до матеріалу «Чечня и не только Дмитрия Белякова» для інтернет-видання «Военное обозрение», де дане фото ілюструє операцію спецназу ГРУ РФ у горах Дегестану в жовтні 2007 року.
Дане фото дуже вдале, тому воно продається для медіа поруч з фотографією російських безшевронних окупантів у Криму, нею ілюструють десятки статей, які стосуються діяльності спецназу ГРУ РФ.
Чому ця фотографія з російськими військовими на п'ятому році російсько-української війни потрапила у шкільний підручник української школи з предмету «Захисту Вітчизни»? Це - лажа і прокол, чи зроблено спеціально? Про це можна лише здогадуватися.

 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, львів, суспільство, підручники, суд, школа
В тему