18 Березня 2019
Новини

Українців чекає спекотний квітень і коротке літо

Українців чекає спекотний квітень і коротке літо

В Україні буде жаркий і сухий квітень, більш прохолодний травень і закінчиться літо в кінці серпня.

Про це повідомила заввідділу кліматичних досліджень і прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України і НАН України, доктор фізико-математичних наук в галузі метеорології Вазіра Мартазінова, пише Укрінформ.

«Опадів у березні буде достатньо, на початку квітня вони ще є, а друга половина квітня і до 15 травня опадів практично не буде, буде дуже сухо. І ми це відчуємо, тому що температура буде високою, але потім травень відновить і вологість, і температуру», - сказала Мартазінова.

Вона уточнила, що після 10 квітня до 20-го температурний режим буде різко зростати і ставати вище норми – можливо, до 28 градусів за безхмарної погоди. Нижня межа температури в квітні – на початку травня може доходити до 20-22 градусів тепла.

Після 20 травня прийде похолодання, до заморозків не дійде, але воно супроводжуватиметься і опадами, і шквальними вітрами, можливі короткочасні зливи і град.

«Початок червня буде з такими самими опадами, як і друга половина травня, тому що літо наше стало коротше. Воно починається з середини червня і закінчується серединою серпня – тобто 15 серпня, це, по суті, 1 вересня і початок осені – ранньої, довгої, з теплими дощами, теплим температурним режимом. І це – надбання ще місяця для сільського господарства», - наголосила кліматолог.

За її словами, в Україні температура навесні зросла проти 1960-90-ми роками по всіх областях, а сума опадів загалом стала дещо менша.

«У квітні температурний режим буде на 2 градуси вище середніх багаторічних по всій території України – від 9-ти до 11 градусів. У травні ми очікуємо температуру повітря на 2-3 градуси вище норми по всій території. У західних областях середньодобова температура буде 15-17 градусів. На решті території – 17-18 градусів», - уточнила кліматолог.

Що стосується опадів, то, за її словами, у квітні в межах норми опади будуть у західних та північних областях України, а також в Криму. Дефіцит опадів – у центрі, зокрема Житомирській, Вінницькій, Хмельницькій областях, а також на сході України.

У травні очікується дефіцит опадів по сходу України. У Житомирській, Київській, Чернігівській, Полтавській, Сумській, Харківській, Дніпропетровській, Кіровоградській областях - у межах норми. У Волинській, Рівненській, Хмельницькій, Вінницькій, Черкаській областях – вище 120% від норми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Повідомили, якою буде погода на Великдень і травневі свята

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Україна, київ, прогноз погоди, україна, цікаві факти
В тему