12 Березня 2019
Новини

На Волині вирощують кілограмові лимони

На Волині вирощують кілограмові лимони

У селі Княгининок під Луцьком брати започаткували цитрусовий бізнес.

Зайшовши у цей лимонарій, одразу відчуваєш: від ароматів тут аж дух перехоплює. На зелених кущиках висять великі жовтобокі лимони. Подекуди вага одного сягає кілограма, – пише Експрес.

«Я давно захоплювався вирощуванням цитрусів, а коли в Нідерландах та Німеччині побачив теплиці для них – запалився бажанням і собі таку зробити, – розповідає Володимир Болотін із села Княгининок. – Теплиця майже на два з половиною метри заглиблена в землю. Ми з братом зробили так, аби кущики не потерпали від будь-яких зовнішніх факторів. Її довжина – 25, а ширина — 6 метрів.

Температура в лимонарії упродовж року однакова – вісім-дев’ять градусів тепла. Холодної пори опалюємо теплицю дровами».

Володимир і його брат Микола розпочали цитрусовий бізнес із купівлі п’яти дерев. Живцюванням виростили з них 50 нових. Крім лимонів, сьогодні плекають апельсини, лайми, фінгерлайми, пальчасті цитрони — їх ще називають «рука Будди».

Запевняють: це неважко, але треба знати нюанси.

«Початківцям раджу пам’ятати, що у перші два роки потрібно вирощувати так звані скелетні гілки, – каже Володимир Болотін. – І лише згодом, коли на рослині буде хоча б 20 листочків, можна залишити одну квіточку. І з кожним наступним роком — на одну більше. Нерідко господарі залишають увесь цвіт. А це може призвести до виснаження деревця й навіть до загибелі».

Пересаджують рослину раз на рік, навесні – доти, доки місткість горщика дійде до чотирьох-шести літрів. Грунт, кажуть господарі, можна купити у спеціалізованих крамничках або взяти землю з-під листяних дерев. Третину суміші для посадки має становити пісок. Також варто додати півлітра деревного попелу і перегною на кожне відро ґрунту.

Пересаджуючи рослину, на дно горщика обов’язково насипають три-чотири сантиметри дрібних камінчиків, а зверху – шар мокрого піску, щоби був добрий дренаж. До слова, поливати цитрусові можна лише тоді, коли земля в горщику зверху добре висохне. Воду брати відстояну, кімнатної температури.

А якщо вирощуєте лимон у помешканні, радять брати Болотіни, то горщик слід поставити на підвіконня із сонячного боку. Щоправда, у спеку доведеться притіняти рослину марлею, тюлем чи папером, щоби не перегрілися крона та коріння й не опало листя.

Господарі також радять регулярно обприскувати рослину теплою водою і підживлювати.

«Я віддаю перевагу органічному добриву, — каже Володимир Болотін. – Зокрема, підживлюю розведеним у воді конячим гноєм, а також час від часу розводжу деревний попіл і поливаю ґрунт. До слова, лимон любить воду, в якій мили м’ясо чи рибу».

Читайте також:

На Тернопіллі вирощують їстівні квіти

 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Волинь
В тему