11 Березня 2019
Новини

Заява Московського патріархату на Волині виявилася неправдивою: позиція суду

Заява Московського патріархату на Волині виявилася неправдивою: позиція суду

Інформація Володимир-Волинської єпархії УПЦ МП про рішення суду щодо інциденту у селі Мизово не відповідає дійсності.

Про це повідомили у прес-службі Старовижівського райсуду Волинської області.

На сайті Володимир-Волинської єпархії УПЦ МП розміщена публікація під заголовком «Старовижівський суд визнав факти кримінальних правопорушень по відношенню до релігійної громади с. Мизово». Проте ця інформація не відповідає дійсності.

З цього приводу суд зазначив:

«4 березня 2019 року представник релігійної організації «Свято-Різдво-Богородичної релігійної громади Української Православної Церкви» села Мизове Старовижівського району А. К. Мацелик подав до Старовижівського районного суду скаргу, в якій вказував, що звернувся в органи поліції із заявою про вчинення злочину, однак його заява не була внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, що не відповідає вимогам статті 214 Кримінального процесуального кодексу України (далі — КПК). Тому в порядку, встановленому статті 303 КПК, він оскаржив дії начальника Старовижівського ВП Ратнівського ВП ГУНП у Волинській області до суду. Просив суд зобов’язати начальника  Старовижівського ВП внести відомості про кримінальне правопорушення (злочин) до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

7 березня 2019 року слідчий суддя Старовижівського районного суду О. В. Назарук вказану скаргу задовольнив та зобов’язав уповноважену особу Старовижівського відділення поліції Ратнівського ВП ГУНП у Волинській області внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати досудове розслідування за заявою представника релігійної громади.

Статею 214 КПК встановлено, що слідчий зобов’язаний невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви про вчинення кримінального правопорушення внести відповідні відомості до ЄРДР та розпочати розслідування. При цьому на даному етапі розслідування слідчий не оцінює таку заяву на предмет наявності складу злочину в діях осіб.

Вказаних дій слідчий Старовижівського відділення поліції Ратнівського ВП ГУНП у Волинській області не виконав. Саме це питання і було предметом розгляду слідчого судді.

Наголошуємо, що скарга була подана в порядку, передбаченому статею 303 КПК України, та стосувалася дій посадових осіб органів поліції під час досудового розслідування та невнесення відомостей про кримінальне правопорушення (злочин) до Єдиного реєстру досудових розслідувань за зверненням настоятеля храму. При цьому слідчий суддя Старовижівського районного суду не розглядав питання щодо наявності чи відсутності складу чи фактів кримінальних правопорушень по відношенню до релігійної громади с. Мизово (як про це помилково вказано у публікації) і жодних фактів такими не визнавав.

Також зазначимо, що відповідно до кримінального процесуального закону, питання наявності чи відсутності в діях осіб ознак злочину можуть бути вирішені лише за результатами проведення повного досудового розслідування або під час розгляду справи судом по суті», — йдеться у повідомленні.

Старовижівський районний суд Волинської області закликав журналістів та зацікавлених осіб у майбутньому перед поширенням інформації про Старовижівський районний суд та його рішення обов’язково звертатися до прес-служби суду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сварки та сутички: як на Любешівщині домовлялися про перехід у ПЦУ

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Волинь, Політика, суспільство, НП, волинь, релігія
В тему