28 Лютого 2019
Новини

Російські хакери намагаються зірвати вибори до Європарламенту

Російські хакери намагаються зірвати вибори до Європарламенту

Російські зламники різко активізували дії, спрямовані на зрив виборів до Європарламенту у травні.

Про це заявили три дипломати ЄС, передає «Еспресо».

«Ми знаємо, що вони вже намагаються нашкодити і, в свою чергу, готуємося до цього», – сказав один із дипломатів на умовах анонімності.

Експерти у сфері кібербезпеки стверджують, що протягом останніх місяців почастішали випадки прояву хакерської активності з боку проросійських груп щодо європейських держустанов, соціальних інститутів і ЗМІ.

Глава американської компанії FireEye Бен Рід, що займається кібербезпекою, зазначає про фіксацію дедалі частіших спроб атак на європейські держструктури і медіа за останні півроку. «Здебільшого ця діяльність спрямована на міністерства оборони і закордонних справ країн НАТО, а також, наприклад, на німецькі ЗМІ», – сказав він.

Як зазначається, Брюссель намагається розробити систему попередження про інформаційні атаки і боротьби з пропагандою ззовні, хоча багато дипломатів скептично сприймають таку ініціативу.

В ЄС очікують, що хакери, які працюють за вказівкою Кремля, спробують впливати на вибори до ЄП.

Представники служб безпеки США також стурбовані тим, що російські групи могли б використовувати це голосування як плацдарм для потенційних стратегій, які можуть бути розгорнуті на американських виборах наступного року, додають джерела.

«Західні демократії перебувають під загрозою втручань ззовні, і Україна є головним тестовим майданчиком таких дій. Російська Федерація випробувала багато технік і стратегій в Україні», – упевнений Девід Крамер, колишній помічник держсекретаря США.

Цьогорічні вибори до Європарламенту відбудуться у різних країнах ЄС упродовж 23 – 26 травня.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ, Політика, інтернет
В тему