27 Лютого 2019
Новини

Раку не буде: Супрун дала «добро» гріти їжу в мікрохвильовці

Раку не буде: Супрун дала «добро» гріти їжу в мікрохвильовці

За словами Уляни Супрун, готувати в мікрохвильовці не шкідливо, а от у пластикових лотках – не завжди.

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я попередила про деякі моменти, пов’язані з розігрівом їжі в пластиковому посуді, передає «Кореспондент».

В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розвінчала міфи про те, що мікрохвильові печі роблять їжу шкідливою, випромінюють радіацію і викликають рак. Відповідний пост у середу, 27 лютого, опублікований на сторінці чиновниці в соцмережі Facebook.

За її словами, вчені досі сперечаються щодо твердження, що після нагрівання в мікрохвильовці їжа стає менш поживною.

«Багато корисних речовин руйнується при тепловому впливі. Найбільш теплочутливими є водорозчинні вітаміни, такі як фолієва кислота, вітаміни В і С, які є в овочах. Саме тому важливо враховувати спосіб їх приготування», – пише Супрун.

Так, одне з досліджень показало, що найбільш ефективним методом для збереження вітаміну С виявилося приготування на парі – руйнувалася лише десята частина «аскорбінки», що міститься в продукті. Під час приготування в мікрохвильовій печі – приблизно чверть, а в результаті варіння – майже половина. Інші дослідження підтвердили, що приготування в мікрохвильовці краще зберігає водорозчинні вітаміни.

За словами Супрун, під час варіння вітаміни виварюються в воду, а при приготуванні в мікрохвильовій печі – ні, до того ж приготування забирає менше часу і зберігає необхідні речовини.

Що стосується приготування або розігрівання їжі в пластиковому посуді в мікрохвильовці – ситуація виглядає інакше. Деякі хімічні речовини можуть потрапляти в їжу під час нагрівання. Вчені звертають особливу увагу на два компоненти, які часто містить у собі пластиковий посуд, – фталати і бісфенол-А (BPA). Перші додають для отримання прозорого і твердого пластику, інші – щоб зробити його м’яким і гнучким.

Ці речовини пов’язують з порушеннями роботи ендокринної системи через їхню здатність впливати на рівень гормонів – естрогену і тестостерону. Дослідження останніх років показали, що BPA пов’язаний з безпліддям, ожирінням, діабетом і репродуктивними проблемами. Зокрема, деякі дослідження вказують на те, що ця речовина збільшує ризики передчасних пологів.

Супрун при приготуванні та розігріванні їжі радить пам’ятати такі правила:

    1. Краще використовуйте скляний або керамічний посуд.
    2. Якщо користуєтеся пластиком для розігріву або вже підігрітої їжі – використовуйте призначений для цього пластмасовий посуд. Зазвичай на ньому є відповідне маркування.
    3. Якщо такий посуд пошкоджений – не варто його використовувати. Це стосується старих, подряпаних або тріснутих контейнерів, у яких ви можете навіть просто залишати гарячу їжу.
    4. Ніколи не нагрівайте і не зберігайте продукти в пластикових контейнерах, які не призначені для харчів.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Україна, уляна супрун
В тему