27 Лютого 2019
Новини

Назвали кількість українських в’язнів Кремля у Росії та Криму

Назвали кількість українських в’язнів Кремля у Росії та Криму

Росія не реагує на заклики і пропозиції України щодо обміну полонених.

У пенітенціарних установах анексованого Криму російські окупанти незаконно утримують 34 політв'язнів. Ще 35 українських в'язнів Кремля знаходяться у в'язницях та ізоляторах на території Російської Федерації, повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова на своїй сторінці у Facebook. Вона також нагадала про 24 полонених українських моряків у московському СІЗО «Лефортово».

У ході міністерської панельної дискусії про порушення прав українських військовополонених і політичних заручників Російською Федерацією у вівторок, 26 лютого, Денісова зазначила, що з 2014 року в результаті збройної агресії РФ проти України 10 тисяч людей було вбито, ще 24 тисячі отримали поранення.

Говорячи про українських в'язнів Кремля, омбудсман звернула увагу, що багатьом з них не надають належну медичну допомогу.

Зокрема, 20-річний українець Павло Гриб знаходиться в надкритичним стані і потребує лікарського втручання. Інвалиду першої групи Енверу Бекірову необхідний щоденний медичний догляд. Троє українських моряків отримали серйозні поранення, і також потребують термінового лікування.

«Місце перебування Володимира Балуха досі залишається невідомим», – зазначила Денисова.

Вона закликала міжнародне співтовариство продовжувати тиск на Кремль для звільнення військовополонених і політв'язнів. Омбудсмен підкреслила, що Україна неодноразово пропонувала РФ різні формати обміну засуджених в Україні російських громадян на українських в'язнів, але Кремль ігнорує ці пропозиції. Також без відповіді залишаються адресовані президенту Росії Володимиру Путіну листи 23 росіян, які знаходяться в українських пенітенціарних установах і просять, щоб їх обміняли на українців.

У панельній дискусії взяли участь міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевічс, політичний директор МЗС Литви Аста Скасгуріте, заступник верховного комісара ООН з прав людини Кейт Гілмор, заступник голови МЗС України Сергій Кислиця, а також батьки Василя Сороки і Павла Гриба Віктор Сорока й Ігор Гриб.

Читайте також:

Бойовики передали Україні 30 ув'язнених

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ, Україна
В тему