26 Лютого 2019
Новини

Історію ПЦУ і Томос включать до ЗНО

Історію ПЦУ і Томос включать до ЗНО

Українські 11-класники вивчатимуть на уроках історії створення ПЦУ і надання Україні Томосу про автокефалію.

Такі зміни вже внесені в освітню програму і старшокласники навіть у цьому році розглядатимуть таку тему, - повідомляє 24 канал.

Ця частина історії України вивчається у школах наприкінці навчального року – у квітні-травні. Для МОН було принципово відправити необхідні матеріали по цій темі вчителям в українські школи ще у цьому році. Вже у 2020 році міністерство має надрукувати підручники з цією інформацією.

«Створення Православної Церкви України та надання Томосу про автокефалію – важлива з історичної точки зору подія. Для нас було принципово до цього часу надіслати вчителям інформаційні матеріали, якими вони можуть послуговуватися вже цьогоріч. Сам наказ про зміну навчальних програм ми підписали 21 лютого і вже 26 лютого надіслали матеріали», – зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Вона додала, що в підручниках з історії ця тема з’явиться з наступного навчального року, оскільки 2019-го планується друк нових книг для 11-х класів.

«Ми друкуємо підручники кожні 5 років. Цього разу історичні зміни зійшлися в часі безпосередньо з друком для відповідного класу, тому інформація буде внесена оперативно», – пояснила Гриневич.

Ця тема також буде внесена в програму ЗНО з історії України, але за нею складатимуть тестування не раніше 2021 року.

«Останні зміни в програму ЗНО вносяться не пізніше ніж за 2 роки до складання учнями тесту. Це залізне правило, якого ми завжди дотримуємося, щоб застерегти права усіх учасників», – наголосила міністр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПЦУ змінить правила відвідування храмів

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Україна, Політика
В тему