26 Лютого 2019
Новини

Озвучили штрафи за порушення «мовного закону»

Озвучили штрафи за порушення «мовного закону»

У підготовленому до другого читання законі про функціонування української мови як державної - «мовному законі» - передбачені адміністративні штрафи до майже 7 тисяч гривень.

Про це у коментарі РБК-Україна повідомила заступник глави комітету з питань культури та духовності Ірина Подоляк.

Зазначається, що штрафи будуть стосуватися підприємницької діяльності, яка здійснюється у публічній сфері.

«За недотримання закону буде лише адміністративне покарання. Тобто, від 5100 до 6800 гривень. Це суттєво. Ті штрафи будуть стосуватись підприємницької діяльності, яка здійснюється у публічній сфері. Це направлено на всю сферу обслуговування. Тобто всього, що має відношення до стосунків між споживачем та надавачем послуг. Це магазини, публічні місця, ресторани», - повідомила Подоляк.

За її словами, у магазинах має бути представлений зрозумілий переклад щодо складу продуктів, так як в інших країнах.

«Якщо торгова марка є зареєстрованою та охороняється законодавством, то вони не зобов’язані її змінювати.  Між торговою маркою та назвою кафе є різниця. Але дуже багато норм цього законопроекту набувають чинності не відразу, щоб ринок міг підготуватись до цих змін. Ми не передбачаємо, що після першого штрафу ситуація зміниться кардинально. Ми розуміємо, що це буде шлях, який потрібно пройти», - додала парламентар.

Глава Ради Андрій Парубій у понеділок анонсував, що 28 лютого парламент розгляне доопрацьований до другого читання «мовний закон». Глава парламенту допускає, що цей законопроект не буде розглянутий за один день.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, суспільство
В тему