25 Лютого 2019
Новини

12-річний хлопчик створив ядерний реактор у своїй кімнаті

12-річний хлопчик створив ядерний реактор у своїй кімнаті

Юний американець Джексон Освалт з міста Мемфіс (штат Теннессі) став наймолодшою людиною світу, кому вдалося провести успішну ядерну реакцію.

Група Open Source Fusor Consortium визнала його досягнення ще в січні минулого року, коли хлопцю було 12 років, пише The Guardian.

«Для тих, хто не бачив мої попередні повідомлення, стане сюрпризом, що я взагалі допускав, що мені вдасться добитися ядерної реакції», - написав Освалт на форумі.

«За минулий місяць я добився значного прогресу. Тепер у мене є результати, які я вважаю достойними», - додав він.

За словами хлопця, він перетворив свою дитячу кімнату в будинку батьків у ядерну лабораторію, оснастивши її обладнанням на 10 тисяч доларів. Освалт пояснив, що використовує 50 тисяч вольт електрики, щоб нагрівати газ дейтерію, в результаті чого відбувається злиття ядер і вивільнення енергії.

«Спочатку я вивчав, що інші люди робили зі своїми реакторами синтезу. Потім я склав список деталей, які мені потрібні. Я придбав все на eBay. Нерідко вони виявлялися зовсім не тим, що мені було потрібно. Тому доводилося модифікувати деталі для свого проекту», - пояснив хлопець.

Його батько Кріс Освалт, який працює на компанію з виробництва медичного обладнання, прокоментував, що досягнення його сина може викликати сумніви. Однак, на його думку, вони розвіються з часом. Вчені ж скептично ставляться до роботи Освалта-молодшого і чекають на публікацію його розрахунків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вражаючі факти про ЧАЕС: катастрофа досі залишається єдиною з 7-м рівнем небезпеки

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ, Курйози
В тему