25 Лютого 2019
Новини

Порошенко пообіцяв «підкупати» пенсіонерів ще п’ять років

Порошенко пообіцяв «підкупати» пенсіонерів ще п’ять років

Влада планує підвищувати пенсії наступні п’ять років, а пенсіонерам, які мають мінімальну пенсію, вже невдовзі компенсують невиплачену індексацію.

Про це президент Петро Порошенко заявив на нараді у Пенсійному фонді 25 лютого, пише «Українська правда».

Він пояснив, що у держави з’явилися кошти на це: «12 кварталів поспіль йде економічне зростання. Економічне зростання у 2018 році складало 3,4%».

«74% отримувачів субсидій – пенсіонери, і сьогодні вони зможуть отримати додатково до пенсій ще й субсидію готівкою», – зазначив президент.

«З 1 березня відбудеться індексація пенсій. Для окремих категорій громадян підвищення вже відбулося – наприклад, для військових пенсіонерів, але з 1 березня відбудеться індексація, яка проходитиме постійно, оскільки в державі внаслідок реформ з’явився ресурс», – сказав він..

Але, за словами Порошенка, індексація буде більшою для тих, хто працював довго і мав високу зарплату, і меншою – для тих, хто працював менше. Тому для останніх передбачили іншу виплату.

«Від пільгового розмитнення «євроблях» надійшло майже 13,6 мільярда гривень, майже шість мільярдів – за програмою старих автомобілів, які ми можемо зараз використати на підтримку пенсіонерів. Кому? Тим, хто найменш захищений – хто отримує найменшу пенсію», – заявив Порошенко.

«Наші опоненти кажуть, що це буде підкуп. Так, ми всі наступні п’ять років, у рамках нашої боротьби з бідністю, будемо «підкупати» пенсіонерів, збільшуючи їм пенсії; людей праці, збільшуючи їм зарплати; родини й багатодітних матерів, збільшуючи їм виплати», – сказав він.

«Це є наша стратегія боротьби з бідністю. Але не пустими обіцянками, а вже виконанням зробленої великої роботи. Гроші, які зараз буде спрямовано на виплату пенсіонерам, які отримують найнижчу пенсію – менше або на рівні з мінімальною, – вже є на рахунку Пенсійного фонду», – додав Порошенко.

За його словами, буде здійснено виплати для тих, хто отримує менше мінімальної й мінімальну пенсію, на суму понад 2400 гривень.

Міністр соцполітики Андрій Рева розповів, що в березні-квітні 2019 року тим, хто отримує мінімальну пенсію, виплатять додатково по 2410 гривень за рахунок коштів, отриманих від розмитнення автомобілів із єврономерами.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Політика
В тему