22 Лютого 2019
Новини

У Польщі повалили пам’ятник священику-педофілу (фото)

У Польщі повалили пам’ятник священику-педофілу (фото)

На скинутому пам’ятнику вони розклали вівтарний одяг з дитячою спідньою білизною.

У ніч із середи на четвер, 21 лютого, у польському Гданську активісти повалили пам’ятник священику Генрику Янковському, звинувативши католицьку церкву в ігноруванні та неспроможності вирішити проблему сексуального насильства та педофілії серед духовенства, повідомляє «Погляд».

Посеред ночі троє чоловіків накинули статуї на шию трос, послабили постамент і тягнули пам’ятник, поки він не впав на попередньо підготовлені гумові шини.

На лежачому пам’ятнику вони розклали вівтарний одяг з дитячою спідньою білизною, «символом страждань дітей» від дій священика.

Янковський помер у 2010 році. Він став відомим у 1980-х роках завдяки підтримці руху «Солідарність» і його лідера Леха Валенси у боротьбі з комуністичним режимом Польщі. Але нещодавно польські ЗМІ стали повідомляти, що він чинив сексуальне насильство щодо неповнолітніх – переважно хлопчиків, але також дівчаток.

У маніфесті, який активісти направили в редакцію, вони пояснили, що акція спрямована на те, щоб символічно зняти з п’єдесталу суспільства неправдиву пам’ять і честь Генрика Янковського.

«Ми звинувачуємо інститут католицької церкви і її представників, які при повному усвідомленні зла, скоєного Генриком Янковським, не реагували на зло, щоб покласти йому край, мовчали або навіть толерували ризик подальших жертв», – заявили вони.

У Польщі понад 90% населення вважають себе католиками, а церква має величезний авторитет у суспільному житті.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ, Фото
В тему