12 Лютого 2019
Новини

Серіал «Слуга народу» визнали передвиборчою агітацією

Серіал «Слуга народу» визнали передвиборчою агітацією

На думку Комітету виборців України, показ серіалу «Слуга народу-3» під час виборчого процесу потрібно розглядати як передвиборчу агітацію на користь кандидата у президенти Володимира Зеленського.

Тим паче, шоумен виконує у телестрічці головну роль, а під назвою «Слуга народу» зареєстровано його партію, пише «Гордон»

Кандидат у президенти України, гуморист Володимир Зеленський повинен оплатити показ серіалу «Слуга народу-3» зі свого виборчого фонду, повідомляє 12 лютого у Facebook прес-служба Комітету виборців України (КВУ).

«На думку Комітету виборців України, показ «Слуга народу-3» під час виборчого процесу має розглядатись як передвиборча агітація на користь Володимира Зеленського, яка повинна бути оплачена з виборчого фонду кандидата. Таке трактування відповідає частині 1 статті 58 Закону «Про вибори президента України», яка встановлює, що передвиборча агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата на пост президента України», – ідеться в повідомленні.

У повідомленні наголошують, що однією з форм передвиборчої агітації є оприлюднення в друкованих та аудіовізуальних (електронних) засобах масової інформації відеофільмів.

Читайте також:

«КВУ вважає, що показ відеофільму «Слуга народу-3» є діяльністю, яка спонукає виборців голосувати за Володимира Зеленського, котрий є виконавцем головної ролі у фільмі, а також кандидатом у президенти України. Крім того, фільм «Слуга народу-3» має політичну тематику, позитивно зображує діяльність художнього персонажа Володимира Зеленського, а його назва ідентична з назвою політичної партії, висуванцем від якої є Володимир Зеленський», – продовжили у прес-службі.

Як заявив голова КВУ Олексій Кошель, «схожа ситуація склалася 2018 року в Литві, де один із місцевих політиків частково оплатив зйомки серіалу, який позитивно висвітлював його діяльність».  «Головний герой серіалу візуально був  схожий на політика, а також у серіалі позитивно згадувалася його партія. Головна виборча комісія Литви визнала окремі епізоди фільму політичною рекламою з відповідними юридичними наслідками», – додав Кошель.

Прем’єру нового сезону серіалу «Слуга народу» заплановано на березень 2019 року.

Координатор громадянської мережі «Опора» Ярослав Гулан заявив, що безкоштовний концерт студії «Квартал 95», який відбувся в Закарпатському обласному муздрамтеатрі в Ужгороді 9 лютого, є порушенням правил ведення виборчої кампанії з боку Зеленського.

Згідно з опитуванням Соціологічної групи «Рейтинг», проведеним із 16-го по 25 січня, за Зеленського готові проголосувати 19% опитаних, які мають намір іти на вибори і визначилися з кандидатом. На другому місці – лідер парламентської фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко (18,2%), на третьому – чинний президент Петро Порошенко (15,1%).

Згідно з результатами опитування, яке проводили центр SOCIS, Київський міжнародний інститут соціології та Центр Разумкова із 16-го по 19 січня, Зеленський лідирує з рейтингом у 23%. На другому місці – Порошенко (16,4%), на третьому – Тимошенко (15,7%).

Вибори президента в Україні заплановано на 31 березня 2019 року.  

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Політика
В тему