8 Лютого 2019
Новини

У Луцьку «підфарбували» партійні білборди і розмалювали сітілайти (фото)

У Луцьку «підфарбували» партійні білборди і розмалювали сітілайти (фото)

В обласному центрі Волині зіпсували політичі білборди і сітілайти агітаційного характеру.

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА 6 та 7 лютого зафіксували у Луцьку два пошкоджені білборди політичної партії « За життя». Окрім того, невідомі розмалювали два сітілайти, де розміщені матеріали із надписом «Слуга народу – президент як не крути», – повідомляють у громадській мережі.

Зіпсовані білборди виявили на вулиці Глушець, поблизу «Старого ринку», та на вулиці Рівненській. Білборди, на яких  написано «Опозиційна платформа – За життя» та розміщений символ партії, невідомі обкидали зеленою фарбою.

Представники ОПОРИ намагалися отримати коментарі представників партії, однак ні в центральному офісі,  ні у волинському обласному осередку на телефонні дзвінки не відповідають.

У Головному управлінні Національної поліції у Волинській області повідомили, що до них надходило звернення щодо пошкодження білборда на вулиці Глушець.

«Відомості зареєстровані в журналі Єдиного обліку. Ведеться перевірка», – прокоментував ситуацію начальник управління превентивної діяльності Головного управління національної поліції на Волині Володимир Солоненко.

Зауважимо також, що неподалік пошкодженого білборда партії спостерігачі зафіксували сітілайт із надписом «Слуга народу – президент як не крути», який має сліди пошкодження. Так, на сітілайті видніються сліди від змитої фарби, хоча ще декілька днів тому скло не було розмальованим. Його виявили 6 лютого на вулиці Сенаторки Левчанівської у Луцьку, а вже 7 лютого на цій вулиці зафіксували ще два обмальовані сітілайти.

За вказаними фактами спостерігачі ОПОРИ звернулися до поліції із заявою.

За словами юридичної радниці Громадянської мережі ОПОРА Тетяни Юзвяк, політична партія «Опозиційна платформа – За життя» попри свої заяви про висунення кандидата на виборах президента так і не стала суб’єктом виборчого процесу, адже на сьогоднішній день від вказаної партії кандидата так і не зареєстровано.

Відповідно до статті 12 Закону України «Про вибори Президента України» суб'єктами виборчого процесу є: партія, яка висунула кандидата на пост Президента України. Відповідно інформація щодо такої партії на білборді не може вважатися матеріалами агітаційного характеру (політичною рекламою) на виборах президента.

Тому в діях винних осіб, які пошкодили білборди, відсутній склад злочину, передбачений статтею 157 Кримінального кодексу України – перешкоджання діяльності іншого суб'єкта виборчого процесу, при виконанні ними своїх повноважень, поєднане із знищенням чи пошкодженням майна.

Читайте також:

Вибори президента-2019: хто з кандидатів порушив виборче законодавство і як за це каратимуть

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Волинь, Фото
В тему