6 Лютого 2019
Новини

Чи вплине заборона поліетиленових пакетів на вартість товару?

Чи вплине заборона поліетиленових пакетів на вартість товару?

В Україні можуть заборонити поліетиленові пакети. Відповідний законопроект вже внесли до Верховної Ради.  Однак, на думку експертів, заборона деяких видів поліетиленових пакетів призведе до подорожчання не тільки дозволених видів «пластику», але і товарів, які в нього упаковуються.

За нововведення заплатить кожен з українців, розповів директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко сайту Сегодня.

«У вартість будь-якої продукції в магазинах закладається і вартість поліетилену. Але подорожчання буде невеликим. Сьогодні упаковка займає, умовно кажучи, 1% вартості товару, а новий вид поліетилену додасть до вартості ще приблизно 0,2%. ... Більшість країн, які переходять на нові правила поводження поліетилену, - це країни з високим рівнем життя. Бідні країни не вводять у себе подібних норм, тому що їх громадяни це не потягнуть», - зазначив Дорошенко.

При цьому він нагадав, що перехідний період в Україні планують зробити достатнім - три роки. За цей час підготуватися зможуть не тільки виробники «пластику», але і самі українці. Так, щоб не платити дорого за дозволені пакети, які, по суті, є одноразовим продуктом, можна буде завести звичку ходити в магазин з тканинними сумками.

«Мої знайомі за кордоном ходять в магазин з полотняними торбами, з паперовими пакетами. Вони звикли до цього за кілька років, і нові правила їх вже не вибивають з колії. Поступово це приживеться і у нас», - упевнений Дорошенко.

Пропонують заборонити реалізацію пакетів у магазинах, павільйонах та інших об'єктах роздрібної торгівлі

Штраф за реалізацію таких пакетів пропонується встановити у розмірі 500% від вартості одержаної для реалізації партії товару, виконаної роботи, наданої послуги, але не менше 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, суспільство
В тему