28 Січня 2019
Новини

Лікар Комаровський розвінчав популярний міф

Лікар Комаровський розвінчав популярний міф

Український педіатр Євген Комаровський відповів на поширене питання про те, чи безпечне обтирання холодною водою при високій температурі.

Про це повідомляє Новое время.

Медик назвав небезпечними фізичні методи охолодження, які часто використовують при високій температурі, коли не допомагають жарознижувальні засоби.

Зокрема на своїй сторінці в Instagram Комаровський розвінчав міф про те, що обтирання холодною водою, використання холодних грілок і холодних клізм є ефективними й безпечними методами зниження температури тела. Навпаки, на думку фахівця, використання в домашніх умовах і в порядку самолікування фізичних методів охолодження із застосуванням холодної води, є виключно небезпечними для здоров’я і життя:

«При високій температурі тіла, коли не допомагають або погано допомагають жарознижуючі засоби, нерідко можна почути рекомендації про застосування так званих «фізичних методів охолодження». Суть цих методів – безпосередній контакт шкіри з холодним. Варіанти практичної реалізації – засовувати дитину в холодну воду, обтирати тіло холодною водою, загортати в мокрі простирадла, обкладати холодними грілками, ставити холодні клізми.

Звертаю увагу: при контакті шкіри з холодним відбувається спазм судин шкіри. Як наслідок - втрати тепла з поверхні шкіри зменшуються. Температура шкіри (саме шкіри !!!) знижується, а температура внутрішніх органів збільшується, а це вже виключно небезпечно», – пише Комаровський.

Він також додав, що такі методи зниження температури можуть використовуватися виключно в присутності лікаря або в стаціонарі:

«Ніколи не використовуйте в домашніх умовах і в порядку самолікування фізичні методи охолодження із застосуванням холодної води. Ніколи! Ми не дарма зробили акцент на «домашніх умовах» і «самолікуванні». Справа в тому, що фізичні методи охолодження насправді можуть застосовуватися, але тільки тоді, коли попередньо використовуються препарати, що зменшують спазм судин шкіри, або коли є можливість для невідкладного введення таких препаратів, тому подібні методи припустимі лише в присутності лікаря або в стаціонарі», – зазначив він.

Комаровський також розповів, якою має бути температура води при обтиранні під час високої температури:

«Ви повинні знати, що вода має теплопровідність багаторазово більш високу, ніж повітря, тому контакт шкіри з водою різко посилює тепловіддачу за умови, що вода не буде сприяти виникненню спазму судин шкіри. Для цього вода не повинна бути холодною, але і не повинна мати температуру вище 36 ° С (якщо вище, так просто не буде перенесення тепла). Оптимальна температура води – 30-34 ° С.

Ванна або обтирання шкіри водою з такою температурою різко активізують тепловіддачу і можуть бути використані при лихоманці. Але будь-які ванни і будь-які розтирання можливі лише тоді, коли їх добре переносить дитина. Якщо спроба роздягнути, розтерти, засунути в ванну викликає неприйняття, тремтіння, неспокій, опір, скарги – припиніть», – підсумував педіатр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Доктор Комаровський вперше допустив можливість стати президентом

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Україна
В тему