28 Січня 2019
Новини

У Харкові сліпий художник намалював кілька сотень неймовірних картин (фото, відео)

У Харкові сліпий художник намалював кілька сотень неймовірних картин (фото, відео)

Картини унікального харківського художника Дмитра Дидоренка можна побачити як в особистих колекціях прихильників раритетного живопису, так і в музеях для загального огляду, у 15 країнах світу. Найцікавіше, що унікальність художника заключаються в тому, що…він повністю сліпий.

Про це пишуть новини 24.

Творчий доробок Дмитра вже становить близько 400 картин. Чоловік не зміг відмовитися від творчості, проте, щоб продовжити малювати, йому довелося винайти свою мистецьку техніку.

Робота схована під кількома сантиметрами паперових лекал (трафаретів – 24 канал), тому зривати полотно з неї не треба. Адже це спеціальна техніка від незрячого художника.

Загалом, виклеюю одноразові лекала. Потім я їх забираю, вирізаю і так далі. І в результаті у мене виходить ось така картина», – відповідає митець.

У 23 роки Дмитро втратив зір через нещасний випадок. Але вже за 4 місяці, ледь одужавши, знову взявся за фарби. Художник розповідає, що йому дуже хотілося малювати. Та робити це як раніше Дмитро не міг – тож довелося вигадати, як працювати по-новому.

Патентувати свій винахід харків'янин навіть не думав. Адже така система трафаретів робить його твори унікальними і занадто важкими для плагіату. За цією технологією Дмитро створив уже 400 картин. Каже, образи часто приходять уві сні. Відтворює їх такими ж яскравими – мінімум 1000 відтінків.

Харків'янин продає свої картини в Україні та за кордоном. Зараз націлений на підкорення мистецьких ринків Японії та США. Проте виїжджати кудись не хоче, дуже переживає за країну та поранених на Донбасі. Усім, хто надумав складати руки, пропонує поглянути на картини. Він довів: можна робити неможливе.

«Реалізація – це найсильніші ліки. Знаєте, рани переможців заживають швидше. Вони мають там душевні та фізичні шви», – додав Дмитро Дидоренко.

Колекціонери цінують Дидоренка не тільки за самобутність у техніці, а і за невичерпний позитив у картинах, а сам автор називає їх «мармеладом для мислячих».

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Таблоїд, суспільство, Відео
В тему