23 Січня 2019
Новини

Заплатив за себе - заплати за сусіда: у Луцьку встановлюватимуть загальнобудинкові лічильники води

Заплатив за себе - заплати за сусіда: у Луцьку встановлюватимуть загальнобудинкові лічильники води

У Луцьку будуть встановлювати загальнобудинкові лічильники води.

Про це повідомили у прес-службі Луцькводоканалу.

Як повідомили у прес-службі, встановлення загальних лічильників води на будинках дозволять мешканцям економити і платити за фактично отримані послуги. Приватні лічильники, встановлені у квартирах, не лише не втратять свого значення, але і захистять споживачів від зайвих витрат, а також виконуватимуть розподільчу функцію. 

До 1 серпня 2019 року заплановано запровадити зовнішньобудинковий облік на всіх житлових будинках. Виконання нових правил покладені на постачальників послуг, управителів житлових будинків та їх співвласників.

Встановлювати зовнішньобудинкові прилади комерційного обліку води у Луцьку почнуть із багатоквартирних будинків, де утворені ОСББ. Встановлені лічильники стануть приватною спільною власністю мешканців, а розрахунок за їх встановлення і використання покладається на співвласників, або на орган управління житловим будинком. Згодом зовнішні прилади обліку будуть встановлені у всіх багатоквартирних житлових будинках.

Лучани вже отримують інформаційні повідомлення, в яких зазначається загальна вартість та середній розмір внеску, необхідних для встановлення лічильників води. Ця сума не є остаточною, вона усереднена і фактичні витрати будуть визначатися по закінченні робіт. Вона визначена за умови виконання робіт підприємством «Луцькводоканал». Також повідомляється про інші варіанти встановлення приладів обліку, зокрема і можливість зробити це самотужки.

Головам ОСББ надається два місяці для опрацювання інформації та прийняття остаточного рішення про встановлення зовнішньобудинкових приладів комерційного обліку води. КП «Луцькводоканал» надає головам ОСББ комерційну пропозицію, якою може скористатися кожен після вивчення усіх існуючих можливостей.

Цільових коштів на встановлення вузлів обліку не передбачено, оскільки лічильники будуть власністю мешканців, тому підприємства-надавачі послуг змушені закладати у вартість приладів кредитні кошти, які мають досить високі ставки по кредитах. Це позначається і на вартості приладів обліку, про що в листах також повідомили голів ОСББ.

Громадянам, які отримують повідомлення про правила встановлення приладів зовнішнього комерційного обліку, не варто хвилюватися, оскільки листи носять виключно інформативний характер. А для голів ОСББ – це пропозиція до співпраці, інформація для вивчення і аналізу. КП «Луцькводоканал» працює виключно в інтересах споживачів, із дотриманням усіх вимог законодавства. Підприємство ініціює проведення ряду робочих зустрічей з головами ОСББ, де будуть запропоновані чіткі механізми і кроки для того, щоб зменшити витрати ОСББ та мешканців на облаштування вузлів обліку. Перші зустрічі заплановані на першу половину лютого з тими управителями будинків і головами ОСББ, які вже отримали повідомлення.

Встановлення зовнішньобудинкових лічильників – норма законодавства, передбачена в концепції реформування ЖКГ, якої необхідно дотримуватися усім без винятку.

Ігнорування нових правил обліку може призвести до втрати субсидій

Невиконання нових законодавчих вимог створює загрозу втрати субсидій тим громадянам, які не мають засобів індивідуального обліку. Як відомо, за відсутності індивідуальних лічильників, плата за воду в Україні визначалась встановленими нормами, які будуть неактуальними з 1 серпня 2019 року – терміну, коли всі будинки будуть забезпечені приладами обліку.

В державі вводитимуть систему монетизації субсидій. Субсидія надається на фактичне використання послуги, яке може бути визначене лише засобом обліку. За відсутності загальнобудинкового лічильника нарахування субсидій ставиться під питання. Закон про комерційний облік передбачає оплату за ту кількість послуг, яку отримують громадяни в конкретному житловому будинку, а тому про умовно встановлені норми не може бути й мови.

Законом передбачається відповідальність за невиконання встановлених вимог, а також за перешкоджання процесу встановлення зовнішніх вузлів комерційного обліку водопостачання та водовідведення.

 

 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Волинь, суспільство
В тему