22 Січня 2019
Новини

Профілактика булінгу у луцькій школі-ліцеї (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Профілактика булінгу у луцькій школі-ліцеї (ФОТОРЕПОРТАЖ)

В рамках всеукраїнської інформаційної кампанії «#СтопБулінг» юстиція Волині вчергове навідала навчальні заклади Луцька, де провела відверту розмову з учнями про це негативне явище та його наслідки. 

Так 21 січня начальник управляння юстиції Волині Антон Кустик разом зі своїми помічниками провели бесіду на тему булінгу серед учнів 5-Г класу школи-ліцею №22.

Для того, аби зосередити увагу дітей на цій досить серйозній темі, спонукати їх задуматися над відповідальністю, яка передбачена за булінг, представники юстиції не лише розповідали, а й за допомогою різних цікавих ігор та інтерактивних запитань доносили цю проблему до дітей. Антон Кустик пояснив дітям, що скільки вони не повнолітні, відповідальність за булінг нестимуть безпосередньо їхні батьки, себто, платитимуть штрафи, а також виконуватимуть різні громадські роботи.

Зазначимо, що активну участь у обговоренні брали абсолютно всі, учні виявилися досить обізнаними у цій темі. Урок минув надзвичайно швидко, а діти лишилися задоволеними та запевнили: їхній клас дружній і такого явища, як булінг, серед них немає.

«Пам’ятайте, якщо сьогодні ви сильніші, і є для когось кривдником, невідомо, як може потім повернутися ваше життя. Хтозна, можливо ваші діти потім теж стануть чиєюсь жертвою булінгу. І пам’ятайте, що булити, це не круто, і про це явище завжди потрібно розповідати, а не замовчувати», - звернувся наостанок до учнів Антон Кустик.

Уповноважена особа цього навчального закладу для здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виявлення фактів насильства та/або отримання заяв/повідомлень від постраждалої особи /інших осіб Тамара Цвігун зазначила, що у них напрацьований чіткий алгоритм дій: діти знають, що в першу чергу, якщо має місце прояв булінгу, вони повинні звернутися або до класного керівника, або іншого вчителя, або ж одразу до неї. До роботи також залучені практичний психолог та соціальний педагог.

«Нещодавно ми встановили у школі 16 камер відеоспостереження, включно – по всьому периметру подвір’я школи. Це нам дуже допомагає, якщо виникають певні конфлікті ситуації, розставити всі крапки над «і», - зазначила Тамара Цвігун.

Також вона додала, що виховні роботи над дитиною-агресором, якщо така є, проводяться виключно конфіденційно. Не за радянською практикою, коли дитину виставляли посеред класу фактично на посміховисько, таким чином ще більш озлоблюючи її.

«На батьківських зборах ми ніколи не називаємо прізвищ, в нас немає виокремлення кращий/гірший. В нас немає приниження щодо дитини, якій навчальний процес вдається важко. І ми не виокремлюємо відмінників. Толерантність, рівні права, однаковий підхід до всіх – ось такий принцип нашої роботи. Плюс – вчимо, що кожен повинен нести відповідальність за свої вчинки. Я не скажу, що в нас все ідеально, бо такого не може бути. Але не вирішених конфліктів у нас точно немає. Посварилися, помирилася, та й на тому конфлікт вичерпався», - завершила Тамара Цвігун.

Читайте також:


 

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Волинь, суспільство, НП
В тему

Останні матеріали