22 Січня 2019
Новини

Україна відзначає День Соборності

Україна відзначає День Соборності

22 січня в Україні відзначають День Соборності на честь річниці проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної республіки 1919 року.

У січні 1918 року була створена Українська Народна Республіка (УНР), а на тих територіях, які входили до складу Австро-Угорської імперії, утворилася Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР). Уже у грудні цього ж року ці держави підписали договір про об'єднання, – пише Obozrevatel.

22 січня 1919 року цей договір, що увійшов у історію як Акт злуки — акт об'єднання українських земель, оприлюднили у Києві на Софійській площі.

Тоді, на одній з головних площ столиці України пролунали такі слова: «Віднині зливаються в одне віками відділені одна від одної частини України — Галичина, Буковина, Закарпаття і наддніпрянська Україна — в одну Велику Україну. Наповнилися відвічні мрії, для яких жили і за які вмирали кращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна українська Народна Республіка. Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об'єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу».

Після урочистого проголошення злуки на Софійській площі відбувся молебень, а потім — військовий парад.

Офіційний державний статус «День Соборності України» отримав у 1999 році.

День Соборності відзначають створенням «живого ланцюга». У 1990 році в акції взяли участь майже півмільйона людей, які взялися за руки і об'єднали Івано-Франківськ, Львів і Київ.

Читайте також: 200-метровий Прапор України розгорнуть на межі двох областей

 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, суспільство
В тему