21 Січня 2019
Новини

В Україні субсидію отримують на мільйон менше сімей, ніж того рік

В Україні субсидію отримують на мільйон менше сімей, ніж того рік

4 мільйони у 2019-му проти 6,9 мільйона сімей минулого року – такі дані про отримувачів субсидій озвучив міністр соціальної політики Андрій Рева.

Про це пише 24 канал.

Нагадаємо, що для оформлення субсидії в Україні не обов'язково особисто приходити на прийом до місцевого управління соцзахисту. Це можна зробити на сайті Міністерства соціальної політики, поштою та, звичайно, на особистому прийомі.

«У нас існують різні можливості, щоб люди подавали документи на субсидію. Це може бути особистий прийом в управлінні соціального захисту населення, це може бути подача електронної заяви і декларації через сайт Міністерства соціальної політики. І людина може надіслати заяву і декларацію по пошті, це теж варіант, з яким вона може звернутися, підписавши всі необхідні документи», – пояснив Рева.

Щодо такої кількості сімей, які отримують субсидії у нинішньому році, то, за словами міністра соцполітики, остаточно людей, які в опалювальний сезон отримують субсидію, визначать у кінці квітня.  

«Минулого року це було 6,9 мільйона сімей, на сьогоднішній день їх понад 4 мільйони. Але процес призначення субсидій триває. Якщо порівнювати цифри грудня 2018 року до грудня 2017 року, вони відрізняються приблизно на один мільйон людей», – зауважив Рева.

Міністр пояснив, що цифри відрізняються в зв'язку з тим, що не всі звернулися за субсидіями на новий опалювальний сезон.

«Наприклад, у нас було 923 тисячі домогосподарств, які показували «нульові» доходи. І раніше їм питання не задавали. Але зараз, коли ми попросили пояснити, за рахунок чого вони живуть, не всі вирішили, що їм потрібні субсидії», – додав чиновник.

Також він зауважив, що після підвищення ціни на газ у листопаді, ажіотажу серед населення на субсидії не було.

«Кількість звернень була приблизно такою ж, як і у минулому році. Якогось масового ажіотажу не було. Зараз ми ще подивимося за підсумком січня, оскільки з початку року зросли ціни на опалення. У середині лютого ми будемо бачити січневі цифри. Кількість звернень має зрости, але все це вписується у бюджетні параметри, які закладені на 2019 рік», – підсумував Рева.

До слова, у листопаді 2018 року субсидії від держави отримували 3,3 мільйона сімей, а в жовтні ця цифра становила 1,5 мільйона родин.

Субсидія – це адресна безготівкова допомога для сім'ї, яка надається на відшкодування витрат із оплати житлово-комунальних послуг.

Субсидія призначається одному із зареєстрованих членів домогосподарства, на якого оформлено особовий рахунок.

Щоб оформити субсидію, вам необхідно звернутися до Центру в управлінні праці та соціального захисту населення за місцем прописки.

Для оформлення необхідні такі документи:

1. Заява на отримання пільг.

2. Паспорт громадянина/ки України.

3. Декларація про доходи та витрати.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: економіка, Україна, суспільство
В тему