21 Січня 2019
Новини

Не побоялися погроз: ще одна парафія на Волині покинула УПЦ МП

Не побоялися погроз: ще одна парафія на Волині покинула УПЦ МП

Релігійна громада села Нічогівка Маневицького району прийняла рішення про перехід церкви з УПЦ Московського патріархату до Православної церкви України.

Рішення прийняли майже одноголосно вчора, 20 січня, - повідомляє на своїй сторінці у Facebook активістка Майя Москвич

За словами авторки допису, за протоколом зборів 101 людина проголосувала за таке рішення, 1-проти, 1 -утрималася, 4 - не голосували. 

Майя Москвич додала, що відчула неймовірну гордість за своє рідне село. 

Також активістка додала: 

«95,3% - за! Єдність і неймовірне піднесення!

Я не пригадую в своєму селі нічого подібного! На збори прийшли всі - і молоді і старі і з міст поприїжджали - реально зібралася вся громада!

«...на фронті я не зустрів жодного священника Московського патріархату. Були навіть бабтисти, а з Московського нікого...»

«...хіба це українська церква, яка викреслює зі списку «За Упокій» тих хто ходив в іншу церкву?... Я хочу щоб в моїй церкві служба закінчувалась словами: Боже єдиний великий, Ти нам Україну храни!...»

«...нас вчили іншої історії, ми були жовтенятами і піонерами, нам в голови вкладали не правду. Ми вірили в одне, тепер ми знаєм правду і нема ніякого гріха і сорому в тому щоб змінити позицію, на правильну. Є Україна, є українська мова, є українська нація, чого ми не можем мати українську церкву...?»

«...коли ми будували церкву багато людей казали давайте зразу зробимо її українською. Але тоді українська була ще не канонічною. Тепер Українська церква канонічна...»

«... Томос це не просто папірець. Це значить що ми частина світового православ`я. Ми визнані Константинополем. А вони кажуть Кирил вищий за Варфоломія, як таке може бути?...»

«...хтось був на Майдані, хтось пішов на війну - всі творили сучасну історію України, кожен в міру своїх можливостей. А зараз до творення історії може долучитися кожен, не виїжджаючи з села! Путін пішов на нас війною, забрав в нас частину території але втратив значно більше. Створення української церкви - це беззаперечне свідченння що в нашій боротьбі Бог з нами!...»

І це лише частина слів виступаючих!

З раніше колись затурканого, нічим не примітного села, в яке навіть маршрутка не заїжджала - ми в оду мить стали свідомим селом!».

Активістка запевнила, що це рішення на часі і що дуже пишається свідомістю своїх односельчан.

«Воістину мені тепер не соромно буде казати, що я родом з села Нічогівка, села, котре в числі перших на Волині прийняло рішення бути вільним від Москви!
Вітаю всіх з цим історичним рішенням!!! Слава Україні!», - підсумувала активістка. 

Нагадаємо, що напередодні цих подій священик парафії, щоб вплинути на результати рішення громади, привіз з Луцька півсотні людей з Покровської церкви.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Волинь
В тему