13 Січня 2019
Новини

У Калуші горів завод із виробництва хімікатів: чи є загроза для людей (фото, відео)

У Калуші горів завод із виробництва хімікатів: чи є загроза для людей (фото, відео)

В Івано-Франківській області, місті Калуші, з невизначених поки що причин почав горіти олефіновий завод «Карпатнафтохім». Пожежа почалася  в компресорі, а потім загорілися сусідні ємності.  Через це місто огорнула завіса диму, здалека можна було спостерігати зарево від пожежі.

Після того, як  відбулося  факельне горіння пірогазу, інженери змогли перекрити засувки з подачі газу. Потім стало відомо, що пожежники не змогли одразу почати гасити пожежу, лише охолоджували сусідні будівлі  за допомогою лафетних стволів.

Про це пишуть новини 24.

Від Управління ДСНС в області залучено 18 одиниць техніки та близько 90 чоловік особового складу. Зокрема, для ліквідації наслідків пожежі приїхали рятувальники з сусідніх міст – Галича, Івано-Франківська, Долини.

калуш пожежа

Одна з можливих причин виникнення  інциденту – тріснула труба, точна причина ще з’ясовується.

Окрім того, пішов витік дизельного пального, із труби витікало пальне. Рятувальники чекали, щоб пальне з пошкодженої труби вигоріло.

калуш пожежа на заводі

Відомо, що на підприємстві виробляють етилен, поліетилен, вінілхлорид, каустичну соду, хлор і суспензійний ПВХ та інші нафтопродукти.

Міський голова Калуша Ігор Матвійчук підтвердив інформацію про пожежу на ТзОВ «Карпатнафтохім».

калуш горить завод хімпродуктів

За словами інсайдера 24 каналу, небезпеки для жителів міста та наближених населених пунктів немає. Всі викиди від горіння не становлять загрози для людей. Це підтвердив і мер Калуша Ігор Матвійчук.

«Пожежа могла бути загрозливою, якби не спрацювали системи безпеки. Але все під контролем. Там фактично незалежні пожежні системи: по подачі води, наприклад, є три різні підводи, з різних сторін. Таке ж з електрикою: є незалежні джерела живлення. Тому вся система побудована так, щоб швидко локалізувати полум'я», – розповів інсайдер.

калуш пожежа на заводі хімпродуктів

Окрім цього, експерт запевнив, що вогонь не може перекинутись на інші установки, які мають вогненебезпечні речовини.

«Всі установки між собою розділені, вони при надзвичайних ситуаціях відсікаються арматурами. Це робиться автоматично: спрацювання клапанів здійснюється за 3 – 4 секунди. Тому полум'я не поширюється далі», – додав інсайдер.

Ймовірною причиною масштабної пожежі називають пошкодження труби. Експерт зазначив, що обладнання на хімзаводі застаріле, тому найменша розгерметизація могла спричинити загоряння. Раніше ж виробництво закривали на капітальний ремонт, однак суттєвих змін не відбулось.

При цьому олефіновий завод має надприбутки: вся продукція виготовляється із непотрібних залишків нафтовідходів, які поступають на підприємство для утилізації. Тому керівники виробництва мають засоби для повної заміни всіх апаратів, переконує інсайдер.

Так, ТОВ «Карпатнафтохім» відновило роботу у червні 2017 року після п'ятирічного простою.

Раніше, у лютому 2017 року, НК «Лукойл» заявив про продаж контрольного пакету «Карпатнафтохіму». Зараз 100% ТОВ належить Karpaty Chemical B.V. (Нідерланди).

Читайте також:


 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Відео
В тему

Останні матеріали