11 Січня 2019
Новини

Що буде з Києво-Печерською Лаврою після Томосу, – думки експертів

Що буде з Києво-Печерською Лаврою після Томосу, – думки експертів

Після надання Томосу Україні Києво-Печерську Лавру можуть розділити на дві частини.

Про це заявив політолог Руслан Бортник, - пише «Кореспондент».

«Виселити УПЦ МП з Ларви немає реальної можливості. Інформація про це в ЗМІ є вкиданням. Це є елементом інформаційного тиску на УПЦ МП з метою прискорення процесів переходів парафій УПЦ МП в ПЦУ. Міністерство культури може подати до суду, але думаю, що воно не виграє цей суд найближчим часом. Потім пройдуть вибори, і тиск на УПЦ МП зменшиться. Максимум, що влада зможе цим домогтися - верхню частину заповідника або будь-яку іншу частину передадуть новій структурі ПЦУ. Тобто лавру можуть розділити, але для вигнання звідти УПЦ МП у влади ні політичних, ні фізичних сил вже недостатньо», - говорить Бортник.

Кабінет міністрів повинен скасувати постанову 1991 року, згідно з якою мощі 120 святих з Лаврських печер передавалися церкві, заявив екс-директор Печерського історико-культурного заповідника Сергій Кролевець.

Він висловив стурбованість станом збереження мощей і заповідника в цілому, а також наголосив, що постанова не враховувала чинне законодавство, інтереси суспільства "і швидше за все була політично заангажованою.

Водночас Кролевець порадив Міністерству культури перевірити власні накази, які видавалися в 2010-2011 роках про передачу музейних предметів в користування або у власність Свято-Успенської і Києво-Печерської лавр.

«Міністерству культури пора побачити порушення чинного законодавства, які стосуються забудов на території Свято-Успенської і Києво-Печерської лавр», - сказав він.

Експерт з питань релігій Інституту світової політики Ярослав Коцюба вважає, що міністерство культури може дозволити ПЦУ здійснювати релігійні обряди на території Верхньої лаври.

«Як ми знаємо, там стоїть одна з найбільших святинь - Успенський собор Києво-Печерської лаври. Тому, таким чином, Лавра буде розділена і, можливо, з часом монахи Києво-Печерської Лаври захочуть перейти під омофор київської церкви», - сказав Коцюба.

Читайте також:


 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, київ
В тему