9 Січня 2019
Новини

З 1 січня в Україні зросли мінімальні розміри аліментів

З 1 січня в Україні зросли мінімальні розміри аліментів

Відповідно до закону «Чужих дітей не буває» розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим 50% прожиткового мінімуму певної вікової категорії.

З 1 січня 2019 року мінімально рекомендований розмір аліментів становить: для дітей до 6 років - 1626 гривень, від 6 до 18 років - 2027 гривень.

Про зміни, які стосуються виплати аліментів, що відбулися з 1 січня 2019 року повідомляє головне територіальне управління юстиції у Волинській області, пише

"Прийняті минулого року два пакети законопроектів «Чужих дітей не буває» гарантують ще більше прав для дитини. Серед них – посилення відповідальності для одного з батьків, який не хоче платити аліменти. Оскільки сума аліментів, яка встановлена раніше, була досить мізерною, то в законодавстві чітко визначили, що мінімальний розмір аліментів буде у розмірі прожиткового мінімуму", - йдеться у повідомленні.

Отже, з 1 січня 2019 року мінімально рекомендований розмір аліментів становить:

  • для дітей до 6 років - 1626 грн.
  • від 6 до 18 років - 2027 грн.


Окрім того, варто знати, що вся заборгованість батьків по аліментах, яка становить один рік, автоматично збільшується на користь дитини. Тобто, якщо такий борг становить більше одного року, то боржник змушений буде заплатити штраф у розмірі 20%, якщо ж такий борг два роки - 30%, а три роки і більше - 50%.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему