8 Січня 2019
Новини

Візовий режим України з Росією має бути біометричний – Клімкін

Візовий режим України з Росією має бути біометричний – Клімкін

Дуже серйозним рішенням Павло Клімкін, який обіймає посаду міністра закордонних справ України, вважає прийняття візового режиму з РФ. При чому, він впевнений, що режим має бути однозначно біометричним.

"Якщо просто ввести візовий режим і штампувати етикетки, то він не буде працювати. Якщо візовий режим з Росією, то тільки біометричний ... зараз ми дивимося, як працює біометріка, бази даних. Не виключено, що і біометричний візовий режим з Росією прийде", - сказав міністр.

Коментуючи ідею про припинення залізничного сполучення з Росією, український міністр зазначив: "Припустимо, ми завтра припиняємо залізничне сполучення. Я "за", але що далі? ... Якщо ми хочемо, щоб в Росію не їздили, то ми повинні це вирішити комплексно, а не просто повинні зупинити потяги".

Клімкін уточнив, що це рішення, яке все повинні обговорити.

"Я не знаю, чи відбудеться припинення залізничного сполучення  завтра, в наступному році, або воно взагалі не відбудеться, але ми повинні зрозуміти, що ми з цього отримуємо і втрачаємо", - сказав глава МЗС України.

Крім того, міністр зазначив, що дипломатичні відносини з РФ поки існують тільки на папері, але їх розірвати можна лише після того, коли буде вирішене питання, хто буде захищати в такому випадку інтереси громадян України в РФ.

"Що стосується дипломатичних відносин з Росією, я говорив: нам ці відносини не потрібні, і у нас по факту немає таких відносин. Але ми повинні знайти форму, яким чином і хто буде допомагати і піклуватися про 2,5 мільйона українців, які ще знаходяться в РФ, і робити всю ту роботу, яку роблять наші консули в контексті допомоги політичним в'язням", - зазначив Клімкін.

Нагадаємо, 1 січня 2018 року почала роботу система фіксації біометричних даних для громадян 71 країни.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Політика, Україна, Світ
В тему