2 Січня 2019
Новини

Вчені назвали ймовірний "вік щастя" людини

Вчені назвали ймовірний

Фахівці Центру економічних показників Лондонської школи економіки і політичних наук змогли визначити так званий "вік щастя".

Згідно з висновком, зробленим вченими, протягом людського життя трапляються два вікових періоди, коли виникає відчуття щастя, передає MedikForum.

Дослідники проаналізували дані 23 тисяч осіб віком від 17 до 85 років. З добровольцями працювали поетапно. Спочатку люди проходили анкетування, яке показувало їхню задоволеність життям. Учасників запитували, чи вони щасливі.

Також піддослідні розповідали, яким бачать своє життя через п'ять років. Через п'ять років з добровольцями знову проводили анкетування. Крім того, учасники як і минулого разу оцінювали своє відчуття щастя, а також порівнювали його з тим, що було з ними в минулому.

В результаті фахівці визначили, що щастя в період з 20 до 70 років являє собою U-образну криву. У молодості виникає очікування щасливого життя, але в міру віку рівень задоволеності життям падає разом з розумінням того, що не все так, як очікувалося. Однак ближче до 70 років людина розуміє, що недооцінювала важливість дрібниць і простих радощів, та її оцінка життя знову підвищується.

"Людина почувається абсолютно щасливою в 23 і в 69 років", - констатували дослідники.

За їхніми словами, в 23 роки у людини, як правило, немає серйозних обов'язків і життя здається низкою пригод. При досягненні 69 років зазвичай з'являються вільний час та пенсія, тоді як негативні події, пов'язані з професійною діяльністю та з вихованням дітей, залишаються позаду, - це сприяє більш позитивному світосприйняттю й оцінці свого існування.

Раніше вчені з'ясували, що самотність вбиває не тільки людей похилого віку. Є принаймні три пікові періоди в житті людини, коли вона може почуватися самотньою і особливо нещасною - у віці між 25 і 30 роками, після 50 років і після 80 років, стверджують вони.

Читайте також: 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ
В тему

Останні матеріали