28 Грудня 2018
Новини

За невчасну оплату комуналки вводять нові штрафи

За невчасну оплату комуналки вводять нові штрафи

З травня 2019-го починає діяти новий закон, який передбачає штраф за кожен день прострочення. Рахувати будуть із 20 числа.

Нині загальна заборгованість українців за комуналку – приблизно 40 млрд грн.  Якщо такий борг протримається до року, заплатити доведеться на 1,5 млрд грн більше. Крім основних тарифів, з’явиться ще й абонентська плата.

Розмір пені – лише 0,01% боргу. Наприклад, якщо сім’я платить у середньому 1500 грн за комунальні послуги в місяць і прострочила платіж на 90 днів, сума боргу зросте приблизно на 27 грн. Така пеня майже не відчутна. У першій редакції закону штрафи були удесятеро більші, але до другого читання їх урізали.

Кабінет Міністрів розробив документ, який встановить максимальний розмір абонентської плати. Він визначатиметься за формулою: мінімальна зарплата × 2,58 × коефіцієнт витрати.

Коефіцієнт витрати: гаряча вода і тепло – 0,004; холодна вода – 0,0035; вивезення сміття – 0,0015. Отже, у 2019 році максимальна абонплата за тепло, гарячу воду становитиме 43 грн, за холодну воду – 37,6 грн і за вивезення сміття – 16,1 грн.

Отож, що змінить новий закон: доведеться платити пеню за прострочення платежів; уведуть абонплату на комуналку; зобов’яжуть впускати в квартиру комунальників; дозволять відключати комунальні послуги за борги; комунальники платитимуть штрафи за відключення послуги без причини.

Зібрані гроші спрямують на витрати з укладання договорів, розподіл послуги, обслуговування лічильників.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: економіка, Україна
В тему