23 Грудня 2018
Новини

Російські спецслужби під чужим ім’ям намагалися спровокувати Предстоятеля ПЦУ

Російські спецслужби під чужим ім’ям  намагалися спровокувати Предстоятеля ПЦУ

Кремлівські спецслужби, використовуючи у злочинних цілях ім‘я депутата Європейського Парламенту, зателефонували до Предстоятеля Православної Церкви України Епіфанія та намагалися у розмові спровокувати його, задаючи провокативні питання, для прикладу, про захоплення Лаври, ставлення до прав гомосексуалістів тощо.

За повідомленням Православної Церкви України, протягом минулих днів Блаженнійший Митрополит Епіфаній отримав багато поздоровлень, в тому числі телефоном. Скориставшись цим російські спецслужби через так званих «пранкерів» (осіб, які у телефонній розмові видають себе за іншого) спробували вчинити інформаційну провокацію.

21 грудня 2018 р. був здійснений дзвінок від імені Девіда Макалістера, голови Комітету закордонних справ Європейського Парламенту. Поступово під час розмови почали ставитися провокативні питання, зокрема про «захоплення Лаври», про підтримку тих чи інших кандидатів на виборах, про ставлення до «прав гомосексуалістів», тощо.

Митрополит Епіфаній висловлював ті самі думки, що і у всіх публічних виступах: Українська Церква виступає проти насильства і розпалення ворожнечі, вона відкрита до діалогу; ніякого «захоплення Лаври» не може бути, а розмови про «захоплення» мають на меті сіяти напругу в суспільстві. Церква дотримується біблійної позиції, визначаючи одностатеві стосунки як гріх, і цю думку поділяє більшість українського суспільства. Також Церква не втручається у політичний процес та не вказує своїм вірним, яких кандидатів чи партії слід підтримувати.

Протягом розмови у Митрополита Епіфанія з‘явилося відчуття, що це є провокація, тому він завершив її.

Раніше подібного роду провокації, організовані російськими спецслужбами, відбувалися неодноразово. З досвіду відомо, що не отримавши якихось вигідних для себе відповідей під час розмови, провокатори здійснюють монтаж запису, компонуючи окремі слова і фрази. Тому в разі, коли у медіа з‘являться якість фрагменти розмови, аудиторія повинна враховувати вище зазначене і не довіряти їм.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Політика, Україна, Світ
В тему

Останні матеріали