13 Грудня 2018
Новини

Повідомили, коли Глава єдиної церкви отримає Томос

Повідомили, коли Глава єдиної церкви отримає Томос

Предстоятелю Української православної церкви Вселенський патріарх Варфоломій передасть томос про автокефалію на Святвечір.

Про це повідомив керівник інформаційного управління Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) архієпископ Євстратій (Зоря), - повідомляє BBC News Україна.

«Томос Вселенського патріарха має бути вручений предстоятелю 6 січня», – сказав архієпископ Євстратій у четвер, 13 грудня.

Він зазначив, що 6 січня в Константинополі «має відбутися божественна літургія, співслужіння Вселенського патріарха і предстоятеля (помісної церкви), і після цього йому буде вручено томос».

Архієпископ зазначив, що ієрархи УПЦ КП прийдуть на нього 15 грудня. Кожен візьме з собою двох людей: одного клірика і одного ченця або мирянина. За його словами, УПЦ КП уже на соборі представить свого кандидата на верховенство в помісній церкві.

«У нас є єдина пропозиція щодо кандидатури, яку запропонують собору», – сказав речник УПЦ КП.

Він зазначив, що голосування на соборі буде таємним.

Також архієпископ Євстратій (Зоря) повідомив, що комісія представників православних церков України, що здійснює підготовку до об'єднавчого собору, розглянула проект статуту майбутньої помісної церкви.

«Ми пройшли за проектом статуту, який був запропонований від Синоду Вселенського патріархату. Дискутували, деякі речі збережені, деякі речі змінені, кілька їх відкинули», – сказав прес-секретар УПЦ КП.

В Україні є три православні церкви: окрім УПЦ КП є ще УПЦ Московського патріархату та Українська автокефальна православна церква. Втім, УПЦ МП відмовилася від участі в об’єднавчому соборі.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, київ
В тему