12 Грудня 2018
Новини

Томос для України: чи подорожчають церковні послуги

Томос для України: чи подорожчають церковні послуги

Розмір плати за церковні послуги в новій Українській православній церкві після Томосу будуть вирішуватись парафіями самостійно.

Таку думку висловив релігієзнавець, директор Центру релігійної безпеки Дмитро Горєвой в коментарі кореспонденту УНН.

"Коректно було б віддати такі повноваження (по встановленню плати за послуги – ред.) на місця, зробити певну церковну децентралізацію, щоб кожна парафія, виходячи із своїх реалій, вирішувала, що і як їй робити. Наприклад, якась міська парафія, яка отримує непогане фінансування від спонсора якогось, могла б собі дозволити відмовитись від плати, але парафія в якомусь селі, напевно, не зможе без цього виживати. Я не думаю, що в новій церкві, будуть прийматися жорсткі централізовані рішення по встановленню фіксованої ціни за свічку чи якісь таїнства", - зазначив релігіє знавець.


За його словами, зокрема один з претендентів на посаду очільника нової Української православної церкви, Філарет, заявляв, що таке чутливе питання, як мова богослужіння, буде вирішуватися окремо в парафії. Так, він запропонував, за замовченням зробити нею українську, але окремі парафії, по бажанню парафіян, можуть лишити собі церковнослов'янську, російську чи, наприклад, румунська.
При цьому він додав, що питання зміни церковного календаря в найближчий час підніматися не буде, оскільки воно має багато як прихильників, так і противників, і не сприяє єдності.
Так само і питання введення лавок у церквах, на думку експерта, буде самостійно вирішувати парафія, оскільки вони нормально сприймаються на заході країни, однак можуть викликати обурення парафіян на сході чи півдні України і будуть сприйматися як католицький звичай.
На думку Горєвого, децентралізація дуже бажана для нової Української церкви, і саме з наданням незалежності церкві вона може запровадження.

"Томос дає вікно можливостей для проведення децентралізації", - додав він.


Нагадаємо, Об'єднавчий собор українських православних церков відбудеться 15 грудня у Святій Софії.
Томос про автокефалію Української православної церкви з'явиться в Україні уже у 20-х числах грудня.
Директор Національного інститут стратегічних досліджень, радник Президента Ростислав Павленко висловив думку, що єдина помісна Українська православна церква буде самостійною у внутрішньому житті.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, економіка
В тему