11 Грудня 2018
Новини

Проводити обшук авто без дозволу суду - заборонено

Проводити обшук авто без дозволу суду - заборонено

Проводити обшук авто без постанови суду - заборонено. Таке рішення прийняв Верховний Суд.

Так особа, яка перевозила зброю, була виправдана, в зв’язку з тим, що дозволу на обшук авто в областях, де не запроваджено воєнний стан, у поліцейських не було. - пише ТМ.

Рішення стосується справи про виявлення в автомобілі Ford Transit цілого арсеналу зброї (автомати Калашникова і гвинтівка Мосіна, боєприпаси до них, безліч гранат різних систем і вибухівка).

Рішенням Апеляційного і Верховного суду, особа, яка перевозила зброю, була виправдана, в зв’язку з тим, що дозволу на обшук у поліцейських, що проводили огляд, не було.

Іншими словами, були порушені вимоги кримінального процесуального права, а значить знайдені під час обшуку предмети не можуть бути доказами в суді.

Повідомляється, що поліцейські часто підміняють поняття “обшук” і “поверхнева перевірка”. Без дозволу суду дозволена тільки “поверхнева перевірка”, в рамках якої поліцейський може зажадати відкрити багажник, або двері, для проведення візуального огляду. Самостійно відкривати двері, багажник, бардачок, знімати обшивку і чіпати предмети в салоні при цьому забороняється.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, кримінал
В тему

Останні матеріали