1 Грудня 2018
Новини

Українські заробітчани потрібні скрізь: 2 млн – в Польщі, а з Нового року відкриють Німеччину

Українські заробітчани потрібні скрізь: 2 млн – в Польщі, а з Нового року відкриють Німеччину

Виїзд за кордон на роботу чи на навчання українців набуває загрозливих масштабів. Так, за інформацією Яцека Чапутовіча, міністра закордонних справ Польщі, майже 2 млн українців вже працюють на польських роботодавців. Причому, вони задіяні у ключових сферах економіки Польщі. Наші співвітчизники успішно реалізують себе у будівництві, сільському господарстві тощо.

Яцек Чапутовіч заявив, що в Польщі цінують  зусилля українців та їхній вклад у розвиток польської держави. Тільки за 2017-ий польських віз видано 1,2 мільйона українцям.  Крім того, більше 40 тисяч громадян України здобувають освіту у польських університетах.

З Нового року для українських заробітчан готова відкрити «обійми» Німеччина, яку вважають   найбільшим ринком  праці Європи.  Так, німецький парламент 19 грудня планує розглянути  закон щодо полегшення  умов працевлаштування для громадян країн-нечленів Євросоюзу.

Основні моменти працевлаштування в Німеччині

За цим законом на  те, щоб отримати піврічну робочу візу, більше не знадобиться запрошення. Тобто, людина приїжджає до Німеччини, і вже на місці може шукати собі роботу.

Якщо до цього часу роботодавець Німеччини при наявності вакансії мав надати перевагу своєму співвітчизнику. І лише якщо пройшло два місяці з дня оголошення вакансії, а працівник досі не знайдений, роботодавець мав право  найняти іноземця не з ЄС. А з січня 2019 року це обмеження мають ліквідувати.

Таке послаблення для заробітчан, в тому числі і українських, робиться тому, що німецька економіка зростає, а працівників не вистачає. А для  82-мільйонної  країні загалом  не вистачає майже 2 млн робочої сили. Досить непогані «перспективи» для українців, що прагнуть працювати за кордоном, адже середня зарплата в Німеччині нараховує більше 3,3 тисячі євро, щоправда податки забирають левову частину, і на руки видають 1,5-2 тисяч євро.

За словами  Віталія Шапрана, члена Українського товариства фінансових аналітиків, Німеччина вирішила йти польським шляхом, коли роботодавець допомагає іноземному працівникові отримати  дозвіл  на роботу без всяких квот.

До слова, зарплата в 1,5 тисячі євро на місяць не влаштовує поляків, що працюють на полях Німеччини. У разі відмови роботодавця про підвищення зарплати вони або їдуть в інші країни, або повертаються додому, де роботи вистачає усім.

Цікаво, що німецькі фермери найбільше потребують збирачів спаржі, яку масово вирощують на полях.

Що потрібно для отримання робочої візи в Німеччину

Після того, як в  січні 2019-го закон вступить в силу, аби отримати робочу візу в Німеччину, потрібно буде надати диплом про освіту або свідоцтво, яке підтверджує робітничу кваліфікацію. А також  володіти німецькою мовою, рівень якої буде достатнім, аби виконувати свої робочі обов’язки.  

За поясненням правозахисника, політолога Юрія Кальченка, людина може приїхати до Німеччини на півроку, маючи спеціальність, яку підтверджує диплом. І вже на місці або вже у німецькій країні підтвердити свою кваліфікацію, або перекваліфікуватися, однак за власний рахунок.  Ніякої соціальної підтримки в ці 6 місяців не передбачається.

Щодо німецької мови, то Німеччина збирається фінансувати курси в країнах не Євросоюзу, аби підвищити рівень її знання.

«Підводні камені» працевлаштування в Німеччині

За твердженням Кальченка, українські заробітчани не можуть розраховувати на престижну роботу. Німці готові взяти їх  далекобійниками, цілодобовими доглядальницями людей похилого віку, молодшим медперсоналом - медсестрами всіх напрямків, в аграрний сектор тощо. Причому українцям платитимуть менше, ніж полякам, на аналогічній посаді.

Крім того, диплом, отриманий в будь-якому ВНЗ України, в Німеччині недійсний. І його треба або підтверджувати, здаючи іспити, або взагалі отримувати тільки в Німеччині.   

А за важку фізичну працю, після сплати податків, українці отримуватимуть «чистими» близько 1,4 тисячі євро. Живучи в Німеччині, українці зізнаються, що гідну роботу за достойну платню знайти непросто. А витрат тут набагато більше, ніж у Східній Європі, а тим більше в Україні. У Німеччині відкриті вакансії в основному на ті позиції, де німець працювати не хоче.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: економіка, Світ
В тему

Останні матеріали