6 Жовтня 2018
Новини

Заробітчан на польському кордоні примушують виходити з автобусів та доводити своє легальне перебування в Польщі

Заробітчан на польському кордоні примушують виходити з автобусів  та доводити своє легальне перебування в Польщі

Польськими прикордонниками отримано розпорядження  прискіпливо перевіряти документи українських заробітчан, які зараз повертаються з роботи у Польщі. І не важливо, чи їдуть вони по біометричному паспорту, чи мають візу.

Усіх українських заробітчан без винятку примушують виходити з автобусів та доводити, що вони цілком легально перебували на польській території. Жителям України при перетині кордону потрібно відповісти на деякі запитання, зокрема, що вони робили у Польщі, 2 чи 2 з половиною місяці були в країні, продемонструвати «Освядчення»  та розповісти про умови їхнього працевлаштування. Якщо дозволу на роботу чи інших потрібних документів немає, на заробітчан чекає 6-місячна депортація та грошовий штраф.

Також перевіряють на місці роботодавця, в якого працювали українські заробітчани, та який мав надіслати Запрошення. А українців на місці просять поговорити  польською чи прочитати текст польською мовою. Це робиться, мовляв, для того, щоб перевірити, чи дійсно українець працював у Польщі, чи поїхав по польській візі до Німеччини або Чехії.

Досвідчені заробітчани, що вже не один рік заробляють гроші не в Україні, радять новачкам перетинати літаком словацький або угорський кордон. За їхніми прогнозами, такі ретельні перевірки триватимуть ще досить довгий час.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кому з українців не потрібно їхати на заробітки в Європу, бо в Україні вони зароблять більше

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ, польща, прикордонники, митниця, заробітчани
В тему

Останні матеріали