26 Вересня 2018
Новини

Найважливіша подія за останнє сторіччя для поляків - повернення незалежності

Найважливіша подія за останнє сторіччя для поляків - повернення незалежності

На думку опитаних, найважливішою подією в їхній історії за останні 100 років було повернення незалежності в 1918 році, – пише «Польське радіо».

Повернення незалежності Польщі у 1918 році, розпад комунізму та вступ в Європейський Союз – це, за даними найсвіжішого опитування CBOS, перші три найважливіші події в історії Польщі за останні сто років. Найбільшою національною катастрофою польські респонденти назвали Другу світову війну та німецьку окупацію Польщі.

Дослідження CBOS проведено у зв’язку із цьогорічними святкуванням 100-річчя повернення незалежності Польщі.

Відповідаючи на запитання про найважливіші за останні сто років подій, респонденти могли спонтанно назвати не більше трьох таких подій. Водночас дослідження проводилося як відкриті запитання, тобто респондентам не представляли жодного попередньо підготовленого списку з варіантами відповіді.

На думку найбільшої групи дорослих поляків, як і 10 років тому, найважливішою історичною сторінкою для Польщі протягом останніх 100 років було повернення незалежності у 1918 році. Однак слід підкреслити, що нині завершення поділів Польщі та відновлення незалежності поляки називали удвічі частіше, ніж в 2008 році (40% проти 20%), що, найімовірніше, пов’язано зі святкуванням 100-річчя незалежності.

На двох наступних місцях – події, які, за інформацією CBOS, дуже вплинули на те, якою є Польща нині. Це повалення комуністичного режиму, на чому наголосило 19% анкетованих та вступ Польщі в ЄС – 18%.

Ще для 15% опитаних найважливішою подією за останні 100 років був вибір польського кардинала Кароля Войтили Папою Римським, а для 14% – Друга світова війна. 11% респондентів найважливішою подією назвали закінчення війни в 1945 році та визволення від гітлерівської окупації, а виникнення руху «Солідарність» у серпні 1980 року було найважливішою сторінкою в історії для 8% анкетованих.

Інші події, як наприклад, вступ у НАТО, Варшавське повстання, Перша світова війна, воєнний стан Смоленська катастрофа вибрало від 2% до 5% респондентів.

CBOS запитав також поляків про три найбільші, на їхню думку, катастрофи для Польщі за останні три роки. Найбільше опитаних, 14%, назвало Другу світову війну та німецьку окупацію. На другій сходинці опинилися 1945-1989 роки, тобто період комунізму, радянської тоталітарного режиму та Польської Народної Республіки – 9%.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ, польща, день незалежності
В тему