19 Вересня 2018
Новини

В Україні через заборону вакцин полетіли голови

В Україні через заборону вакцин полетіли голови

За фактами необґрунтованого запровадження заборони на різні вакцини впродовж останнього року голову Держлікслужби Наталію Гудзь та першого заступника голови Служби Владислава Цілини звільнено рішенням Кабміну.

Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками лише у 2018 році неодноразово приймала необґрунтовані рішення про тимчасову заборону на реалізацію та застосування різних вакцин. Йдеться про заборону вакцин проти туберкульозу, гепатиту В, поліомієліту, дифтерії, правця та кашлюку. Пишуть ЗМІ.

Голова Держлікслужби Наталія Гудзь та її перший заступник Владислав Цілина виносили ці заборони всупереч встановленому порядку застосування тимчасових заборон. Вони не мали достатніх підстав і фактів, які б свідчили про необхідність таких заборон.

У кожному конкретному випадку необґрунтованих заборон висновки протоколів розслідування регіональних груп доводили, що загроз немає.

Водночас, через такі дії керівництва Держлікслужби щоразу зупинявся процес імунізації українців: діти не могли одержати свої щеплення за Календарем профілактичних щеплень, оскільки вакцини були заборонені. А публікація таких розпоряджень Держлікслужби у ЗМІ призвела до дискредитації імунізації та збільшення загрози відмов громадян від вакцинації.

Таке рішення Уряду України було прийнято після того, як МОЗ України звернулось по Прем’єр-міністра України з проханням ініціювати притягнення до дисциплінарної відповідальності керівних осіб Держлікслужби.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні оновлено Національний календар профілактичних щеплень

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, вакцинація, Лікарі
В тему