13 Вересня 2018
Новини

13 вересня - День комп’ютерника і програміста

13 вересня - День комп’ютерника і програміста

13 вересня – 256-й день року (257-й у високосні роки) у григоріанському календарі. До кінця року залишається 109 днів.

Що ж відзначають 13 вересня?

Міжнародні:

День комп’ютерника і програміста. День комп’ютерника і програміста – неофіційне свято програмістів, що відзначається на 256-й день року. Число 256 (два у восьмому ступені) обрано тому, що це кількість чисел, які можна виразити за допомогою одного байта. У високосні роки це свято потрапляє на 12 вересня, в не високосні – на 13 вересня.

Найчастіше слово «програмування» і все, з ним пов’язане, асоціюється у звичайної людини тільки з персональним комп’ютером, проте це не так. Практично кожен електронний пристрій – від пульта дистанційного керування до складних промислових верстатів з програмним управлінням – свого часу пройшли через руки фахівців з програмування.

Ми щогодини стикаємося з плодами праці програміста. Дивимося ми телевізор, чи слухаємо радіо, чи розмовляємо по телефону – ми користуємося тим, що створив програміст. Мабуть, жодна професія не охоплює так широко сфери нашого життя.

І хоча поки що це свято цілком і повністю віртуальне, плоди труда наших славних програмістів вельми і вельми реальні. Значення професії програміста у повсякденному житті важко недооцінити. Цей рід діяльності стає все більш масовим і, в той же час, символізує авангард сучасного суспільства.

Шнобелівська премія. Щоосені світ вшановує не лише нобелівських лауреатів, а й людей, яким вручається так звана Шнобелівська премія (Ig Nobel Prize) – пародія на престижну міжнародну нагороду, що присуджується видатним вченим. Шнобелівська премія – її називають ще Ігнобелівської (англійське слово ignoble перекладається як «ганебний», «ганебний») і Антинобелівською – заснована в 1991 році. Її ідейним натхненником став гумористичний журнал "Аннали неймовірних досліджень» на чолі зі своїм творцем Марком Абрахамс.

Національні:

Бразилія: Починається тиждень пам'яті Революції Фарропілья

Бразилія: Національний день алкогольного напою кашаса

Мексика: День пам'яті дітей-героїв, полеглих в битві при Чапультепек в 1847 році

США: Національний день боротьби з целіакію

Росія: День перукаря

Румунія: Свято збору винограду

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ, яке сьогодні свято
В тему