25 Липня 2018
Новини

У Британії відзначила сорокаріччя перша в світі дитина з пробірки (фото)

У Британії відзначила сорокаріччя перша в світі дитина з пробірки (фото)

Народження Луїзи Браун сорок років тому наробило фурору в світі і потрапило у заголовки газет. За популярністю із цією крихітною дівчинкою могли потягатися тільки знаменитості. Луїза була першою дитиною, зачатою у пробірці.

З того часу понад вісім мільйонів діток були народжені після того, як їхні матері пройшли процедуру екстракорпорального запліднення. Та Луїза була першою.

Про це пише metro.co.uk.

В середу, 25 липня, Луїзу Браун запросили до Музею науки в Лондоні, щоби відсвяткувати її день народження, а заразом – сорокаріччя ЕКЗ.

Попри дивовижну історію появи на світ, життя Луїзи Браун є цілком нормальним, якщо не рахувати, що все її дитинство минуло під спалахами фотокамер. «Я не знаю, як це, коли тебе не переслідують ЗМІ і люди в усьому світі не знають твого імені. В мої підліткові роки іноді мене навідувала така думка: «Чому саме я?» Та згодом я звикла до такої уваги», – зізнається британка. А ось діти першої дитини з пробірки до маминої історії байдужі. Так, її старший син Кемерон дізнався про ЕКЗ у школі, а менший, чотирилітній Ейден, узагалі цікавиться поки що тільки мультиками.

Мати Луїзи, Леслі Браун, народила свою доньку – перше дитя, зачате не в лоні жінки, а в лабораторії, – в лікарні Олдхем. Вона та її чоловік Джон намагалися привести на світ дитинку природним шляхом, та всі спроби виявилися марними. У жінки діагностували непрохідність фаллопієвих труб. Після чого медики запропонували парі шанс на революційний новий метод – екстракорпоральне запліднення.

Пані Браун була серед 282 жінок, які пройшли експериментальну процедуру. Лікарі провели у них забір 457 яйцеклітин, з яких лише 167 у результаті запліднилися. Із 12 ембріонів успішно перенесених у матки жінкам прижилися лише п’ять. І одна з них – Луїза.

Лікарі, яким Луїза Браун зобов’язана своїм народженням, – піонери ЕКО Патрік Септо, Роберт Едвардс і асистент Жан Пудрі. Згодом Роберт Едвардс отримав за винайдення ЕКО Нобелівську премію.

Щойно маленька Луїза народилася, її одразу ж вивезли для проведення купи тестів. «Якби зі мною щось було не так, я думаю, це поклало би кінець ЕКО», – вважає жінка, поява на світ котрої дала поштовх дебатам про етичність такого запліднення і надію мільйонам бездітних пар.

Сама Луїза із чоловіком Веслі народили своїх хлопчиків природно. Подружжя із синами живе звичайним життям у Бристолі, де жінка працює клерком у суднохідній компанії.

Коли Луїза з’явилася на світ, її батьки мішками отримували листи із погрозами від людей, котрі були переконані, що пара прогнівила Бога, вдавшись до штучного запліднення. Якось навіть прийшов лист, написаний кров’ю. Утім, приходили їм і рядки подяки за хоробрість і наполегливість у бажанні мати дитинку.

Луїза згадує такий випадок. «Це сталося у Софії, в Болгарії. У лікарні до мене підійшла молода жінка, яка щойно народила. Обійняла мене і подякувала за те, що колись зробила моя мама».

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ, запліднення, наука, Фото, великобританія, діти
В тему