23 Липня 2018
Новини

Чому падає гривня: думка експертів

Чому падає гривня: думка експертів

В Україні триває падіння гривні, що сталося?

Про це розповів економічний експерт Сергій Фурса, пише 24 канал.

Причиною падіння експерт вважає, що здорожчання валюти спровокували одразу три чинники одночасно. Ключовий — раптовий прилив гривні на валютний ринок.

Дестабілізація є можливою, але якщо не буде чергового траншу МВФ.

За словами фахівця, Україна входить в другу половину літа, коли гривня готується до сезонного осіннього ослаблення. Як підкреслює Фурса, є ще одна причина, яка б могла призвести до падіння гривні.

"Наступного тижня буде велике погашення Облігацій Внутрішньої Державної Позики (ОВДП), які належать нерезидентам. Можливо, напередодні цього зростає попит на валютні ОВДП. Люди намагаються зменшити ризики, які можуть виникнути, якщо нерезиденти почнуть виходити після 25 липня", – зазначив він.

Поки що ситуація складається таким чином, що коливання будуть адекватні традиційним економічним показникам.

«Якщо Україна залишиться у програмі співпраці з МВФ, то на кінець року курс буде 29-29,5 за долар. Отримання траншу залежить від того, що відбувається у певних головах можновладців. Є сподівання, що транш Україна отримає. Але зараз ситуація не вимагає стабілізації. Дестабілізація може бути якраз тоді, якщо транш ми не отримаємо»
– наголосив Сергій Фурса.

Нацбанк України традиційно відмовляється коментувати майбутній курс нацвалюти, посилаючись на те, що його завдання – працювати з інфляцією. 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, економіка, валюта, падіння гривні, гроші
В тему