22 Липня 2018
Новини

Знайшли золотий клад дуже впливової і багатої пари

Знайшли золотий клад дуже впливової і багатої пари

Археологи виявили понад 3 тисячі стародавніх золотих виробів на розкопках у Казахстані.

Велика кількість цінних знахідок у кургані дозволяє припустити, що в ньому можуть бути поховані чоловік і жінка - владні персони або люди, що належали до еліти сакського суспільства. Пише Кореспондент.
 
Як зазначається у повідомленні, у ході вивчення Тарбагатайського масиву було виявлено 200 курганів. У процесі розкопок поховання Елеке-2 було знайдено більше 3 тисяч золотих виробів. Серед них є унікальні речі, яких більше немає ні в одному могильнику. Наприклад, жіночі сережки-дзвіночки, пластини із чотирма заклепками, жіноче намисто з дорогоцінними каменями. Також серед них є спорядження із золота для коней.

За інформацією археолога Зейнолла Самашева, велика кількість цінних знахідок у цьому кургані дозволяє припустити, що в ньому можуть бути поховані чоловік і жінка - владні персони або люди, що належали до еліти сакського суспільства.
 
Усі знахідки дозволяють припустити, що у людей того часу були розвинені технології, металургійна спеціалізація, а відтак були відкриті розрізи, шахти, видобуток руди, збагачення, плавка й отримання кінцевого продукту.
  
На сьогодні розкопки курганів у Тарбагатайському районі тривають.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ, казахстан, розкопки, золото
В тему