19 Липня 2018
Новини

19 липня відзначають День жінок-міністрів

19 липня відзначають День жінок-міністрів

19 липня – 200-й день року (201-й у високосні роки) в григоріанському календарі. До кінця року залишається 165 днів.

Національні:

М'янма: Азаніней

Нікарагуа: День революції

Швейцарія: Фестиваль в Вербье (Verbier Festival). Це один з найвідоміших фестивалів класичної музики в світі і одна з головних музичних подій Швейцарії. Він щорічно проходить в Швейцарії в гірському курорті Вербье, протягом двох тижнів в другій половині липня. Фестиваль виник в цьому невеликому містечку, в самому серці Швейцарських Альп, в 1994 році. Його творцем і художнім керівником є Мартін Тайсон Енгстроем, який і сьогодні особисто складає програми концертів, намагаючись зберегти оригінальність цього музичного заходу.

Японія: День жінок-міністрів. Японія відноситься до числа тих країн, в яких поява жінки в уряді в 1960 році стало історично нетрадиційним явищем.

19 липня 1960 року Накаяма Маса (Nakayama Masa, 1891-1976) стала першою жінкою в Японії, яка отримала посаду міністра. Їй було доручено очолювати Міністерство охорони здоров'я. З тих пір 19 липня неофіційно вважається в Японії Днем жінок-міністрів.

Накаяма Маса, до заміжжя носила прізвище Иида-Пауерс, народилася на півдні Японії, в місті Нагасакі. Її батьком був американський бізнесмен, а матір'ю – японка. Маса закінчила відому школу Кассуі, засновану американськими методистами-місіонерами, а потім навчалася в одному з найстаріших ВНЗ США – Уесліанському університеті Огайо (Ohio Wesleyan University). Маса Накаяма продовжила кар'єру в галузі освіти, а в 1947 році була обрана до Парламенту від префектури Осака. У 1960 році вона стала першою жінкою-міністром в кабінеті прем'єр-міністра Х. Ікеди.

З того далекого 1960 року відбулося понад півстоліття, з тих пір на політичній арені Японії імена жінок стали звучати все частіше. У кабінеті міністрів, очолюваному прем'єр-міністром Д. Коідзумі в 2001-2006 роках, працювали 8 жінок-міністрів – найбільша цифра за всю історію.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ, яке сьогодні свято, японія
В тему

Останні матеріали