10 Липня 2018
Новини

У США судили однорічного мігранта

У США судили однорічного мігранта

У США однорічна дитина постала в суді з міграційних справах без присутності батьків. Малюк пив молоко з пляшки, грав з маленьким м'ячем, а під кінець слухань голосно розплакався.

Про це інформує «BBC».

Суд розглядав право дитини перебувати на території США. В результаті було прийнято рішення про його добровільний від'їзд з країни, що дає владі можливість відправити його в Гондурас, куди вже був депортований батько дитини.

Суддя, що розглядав справу, сказав, що був збентежений, коли йому доводилось питати у адвоката, чи розуміє його підзахисний суть справи.

«Мені соромно задавати таке питання, тому що я не знаю, кому ви будете це пояснювати. Тільки якщо припустити, що однорічна дитина може засвоїти закон про міграцію», – сказав суддя Джон Річардсон адвокатам.

Крім хлопчика в той день в суді штату Арізона без батьків постали ще кілька дітей. Один з них у відповідь на питання про вік показав п'ять пальців.

Нагадаємо, у США з травня триває скандал у зв'язку з розлучення сімей, затриманих при нелегальному перетині кордону. За новими правилами, введеним адміністрацією Дональда Трампа, дітям з мігрантських сімей, розлученим з батьками при спробі потрапити в США, не призначають адвокатів. Вони змушені самі представляти себе в суді, часто не знаючи англійської мови, заявили правозахисники з техаської НКО Texas Civil Rights Project.

Як розповів представник НКО Карлос Гарсія, юридичні процеси у справах мігрантів можуть тривати кілька місяців – після суду у кримінальній справі за статтею про незаконне проникнення в країну багато мігрантів подають заявку на притулок, рішення по яких приймається ще два-три місяці.

Протягом цього часу дорослі і діти містяться в різних міграційних центрах.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ, сша, мігранти, діти, суд
В тему