10 Липня 2018
Новини

10 липня Багами відзначають День незалежності

10 липня Багами відзначають День незалежності

10 липня – 191-й день року (192-й в високосні роки) в григоріанському календарі. До кінця року залишається 174 дні.

Національні:

Багами: День незалежності. Назва «Багамські острови» походить від іспанських слів «baja mar», що означає мілководдя або не глибоке море. Перші люди, що населяли острів, називалися Тайнос.

Багамські острови стали британською колонією в 1718 році в результаті того, що британці намагалися придушити піратство в цьому регіоні. Наприклад, острів Нассау був популярним притулком для піратів Карибського моря у 18 столітті. Після війни за незалежність в Америці багато британських лоялістів переїхали на Багами, підтримуючи свої британські зв’язки.

Рух до незалежності почався тільки після закінчення Другої світової війни. Тоді, в 1950-х роках і почали формуватися місцеві політичні партії. Нова Конституція, яка дає більше місцевої автономії, вступила в силу в 1964 році. У 1967 році Багамські Острови вперше отримали правило більшості.

22 червня 1973 року Британський палата Лордів проголосувала за надання Багамським островам незалежності.

10 липня 1973 року Багамські Острови офіційно оголосили незалежною державою. Це сталося, коли документи, що стосуються юридичних формальностей, були передані прем’єр-міністру Ліндену Піндлінгу принцом Чарльзом.

Національні символи Багамських островів: національна квітка – «Жовтий старець» (yellow elder), національне дерево – Дерево життя (Lignum Vitae), національна птах – фламінго, а національна риба – синій марлин.

Мавританія: День армії.

Монголія: День державного прапора.

Росія: День військової слави (річниця перемоги російської армії над шведами в Полтавській битві, яка відбулася 8 липня 1709 року).

Японія: День натто.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ, яке сьогодні свято
В тему

Останні матеріали