22 Червня 2018
Новини

22 червня відзначають День пам'яті і скорботи

22 червня відзначають День пам'яті і скорботи

22 червня – 173-й день року (174-й у високосні роки) у григоріанському календарі. До кінця року залишається 192 дні.

Міжнародні:

Білорусія, Росія, Україна: День пам'яті і скорботи. Цей день нагадує нам про всіх загиблих у боях, закатованих у фашистській неволі, померлих у тилу від голоду і поневірянь. Ми сумуємо за всіма, хто ціною свого життя виконав святий обов'язок, захищаючи в ті суворі роки Вітчизну.

Вранці 22 червня 1941 роки без оголошення війни фашистська Німеччина напала на Радянський Союз, завдавши масованого удару по військовим і стратегічних об'єктів і багатьом містам. Так почалася Велика Вітчизняна війна, яка тривала 1418 днів і ночей, і в якій СРСР втратив близько 27 мільйонів людей, але зміг вистояти.

Велика Вітчизняна війна стала складовою частиною і головним змістом всієї Другої світової війни, в орбіту якої було залучено понад 60 держав. Бойові дії велися на великих просторах Європи, Азії та Африки, на морських і океанських просторах.

У важкій кровопролитній війні радянський народ вніс вирішальний внесок у звільнення народів Європи від фашистського панування і в розгром гітлерівських військ. 8 травня 1945 року було підписано остаточний Акт про беззастережну капітуляцію фашистської Німеччини і її збройних сил. Велика Вітчизняна війна закінчилася перемогою СРСР, але якою ціною?! Ціною людських страждань і величезних втрат, які випали на долю радянського народу.

У країнах пострадянського простору 22 червня приспускають державні прапори і згадують цю війну і загиблих в ній. В цей день проходять різні пам'ятні заходи із запаленням свічок, покладанням квітів до пам'ятників і меморіалів. Громадяни Росії, України, Білорусі вшановують пам'ять співвітчизників, рідних і друзів, які воювали за свободу Батьківщини.

День Скіпер Змія.

Національні:

Республіка Конго: День армії.

Сальвадор: День учителя.

Гаїті: День Президента.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ, яке сьогодні свято
В тему